Abnormální krvácení po přírodním potratu

Přibližně 15 až 20 procent diagnostikovaných těhotenství končí potratem, obvykle během prvních 13 týdnů. Mohou být ohrožena potraty, kde dochází k krvácení, ale nedojde k potratu, neúplný, což znamená, že ne všechny části tkáně jsou propuštěny, chyběly, v nichž nebyla předána žádná tkáň, ale plod zemřel a úplný, což znamená, Pokud dojde doma k potratu, a pokračuje-li krvácení, je nutná lékařská diagnóza příčiny, a to i tehdy, když se zdá, že prošla všechna tkáň.

Kritéria

Krvácení těžší než běžné období po dobu jednoho až dvou dnů nebo pokračování po více než sedmi dnech poté, co je potrat považován za abnormální a vyžaduje vyšetřování podle nemocnice Severní Karolíny. Většina krvácivosti se zhoršuje, stává se lehčí a skličující, poměrně rychle po potratu. Saturování podložky za méně než dvě hodiny je abnormálně těžké krvácení a mělo by být vyšetřováno, Bostonské porodnické a gynekologické stavy.

Příčiny

Pokud krvácení pokračuje po přírodním potratu, může být v děloze ještě plodová nebo placentární tkáň. Děloha se nemůže vyléčit, pokud zůstane zachovaný materiál, takže krvácení pokračuje. Infekce v děloze může také způsobit těžké krvácení po potratu, a to iv případě, že je prochází veškerá tkáň. Vzácnou příčinou krvácení po potratu je choriokarcinom, rakovina, která vzniká z placentární tkáně nebo po molárním těhotenství, kdy placentární tkáň narůstá na abnormální hmotnost.

Symptomy

Zachovaná tkáň způsobuje pokračující krvácení a křeče po přírodním potratu. Symptomy infekce zahrnují pokračující krvácení, špinavé výtoky, horečku, zimnici a bolest břicha. Symptomy choriokarcinomu po potratu zahrnují krvácení a bolesti a vysokou hladinu beta hCG (těhotenství), která po spontánním potratu neklesá, jak uvádí Medline Plus.

Léčba

Většina abnormálního krvácení po přírodním potratu vyžaduje dilataci a kyretáž, chirurgický zákrok, který dělá dělohu a odstraní všechny tkáně. D & C se provádí v anestezii v nemocnici, často jako ambulantní procedura. Infekce v děloze vyžaduje antibiotika. Choriokarcinom obvykle vyžaduje chemoterapii.

Komplikace

Krvácení, které je závažné, může mít za následek snížení počtu červených krvinek, nazývanou anémie nebo potřeba transfuze krve, ale to je vzácné. Neošetřená infekce v děloze může způsobit tvorbu jizvy uvnitř dělohy a vejcovodů, které mohou interferovat s budoucím těhotenstvím. Neošetřený choriokarcinom může být smrtelný, rakovina se může rozšířit do jater nebo mozku, varuje Medline Plus. Při vzácných případech závažného krvácení je nutná hysterektomie.