Alergie a ušní tlak

Alergická reakce způsobuje záněty dutin, podráždění očí a komplikace kůže. Tlak ucha související s alergiemi je důsledkem zduření dutin, které způsobují tlak na vnitřní ucho podle MedlinePlusu. Alergie je termín používaný k popisu reakce imunitního systému na alergen, podle Rutgers University. Alergenem může být pyl, jídlo nebo nápoj nebo lék, který způsobuje, že imunitní systém uvolňuje chemikálie, aby bojoval s látkou. Výsledkem je alergická reakce.

Způsobit

Bolesti uší jsou důsledkem vytváření tlaku za ušním bubnem způsobené nadměrnou tekutinou, uvádí Medline Plus. Nadměrný tlak zdulených dutin během alergické reakce snižuje Eustachovu trubici v uchu a blokuje trubky normální funkci vypouštění tekutiny. Blokování Eustachovy trubice a tlak z dutin může vést k vážnému tlaku ucha, což vede k bolesti a nepohodlí.

Symptomy

Tlak ucha způsobený alergií bude doprovázen jinými běžnými příznaky alergie. Tlak ucha bez dalších příznaků alergie může být známkou závažnějšího stavu a musí být hodnocen lékařem. Příznaky alergie, které by mohly doprovázet tlak u ucha, zahrnují záchvat nosu, nosní kongesce, vodnaté oči, bolesti v obličeji, bolesti zubů, škrobové hrdlo nebo kopřivka, podle Rutgersovy univerzity.

Léčba

Tlak u slzných alergií může být léčen domácí péčí a léky bez předpisu. MedlinePlus poučuje používání studeného komprese na uchu po dobu 20 minut, aby pomohl zmírnit bolesti a tlak uší. Dalším prostředkem je žvýkat žvýkačku nebo umístit několik kapek olivového oleje do uší, dokud není ušní bubínek roztržen, aby se ulehčilo utrpení. Léky, které jsou dostupné bez lékařského předpisu, jako jsou antihistaminika, dekongestující prostředky a léčiva proti bolesti, mohou poskytnout úlevu a pomoci vyléčit tento problém. Antihistaminika se zabývá symptomy alergie, dekongestanty snižují záněty v dutinách, které působí tlak a bolest zmírní jakoukoli bolest v uchu z tlaku.

Komplikace

Pokud tlak ucha vede k silné bolestí s horečkou, vyhledejte lékařskou pomoc, protože to může být známkou infekce ucha. Infekce ucha je diagnostikována lékařem a může předepisovat antibiotika k její léčbě. Nedostatečná obličejová slabost, závratě, silné bolesti hlavy a otoky uší jsou podle MedlinePlus známkou komplikací. Bolest ucha, která náhle končí, může být znamením roztrženého bubeníka. Pokud se příznaky nezlepší během 24 až 48 hodin, poraďte se s lékařem.

Prevence

MayoClinic.com doporučuje nejúčinnější způsob, jak zabránit alergii ucha, aby nedošlo k alergeny. Identifikujte alergeny tím, že uvidíte alergika, abyste zjistili, jaké látky způsobují alergickou reakci. Někdo, který trpí ušním tlakem kvůli alergii, může užívat antihistaminika během vysoké sezony alergie a zvažuje alergické záchvaty.