Arginin vs. agmatin

Arginin je aminokyselina používaná k budování svalové a tělní tkáně a také se používá pro biochemické reakce ve vašem těle. Jedinou jedinečnou funkcí argininu je působit jako surovina pro vaše tělo k produkci oxidu dusnatého nebo NO. Tento plyn je důležitý pro udržení tónu krevních cév a pro dilataci krevních cév v reakci na zvýšenou potřebu kyslíku. Agmatin je metabolit argininu, chemické látky vyrobené z argininu biochemickými reakcemi ve vašem těle. Ani arginin ani agmatin není náhradou za lékařskou péči nebo léky předepsané lékařem.

Oxid dusnatý

Ačkoli mnoho buněk ve vašem těle produkuje NO jako biochemický signál, regulace toku krve vaskulárním endothelem – buňkami, které linii vaše krevní cévy – je primárním použitím NO ve vašem těle. Vaše krevní cévy vytvářejí stálý přísun NO z aminokyseliny argininu, ale mohou produkovat mnohem větší množství v odezvě na potřebu kyslíku. Špatná produkce NO v důsledku nízkoproteinové stravy nebo kardiovaskulárního onemocnění může podstatně snížit průtok krve.

Arginin

Arginin je podmíněně esenciální aminokyselina, což znamená, že i když zdraví jedinci mohou produkovat dostatečné množství, někteří lidé mohou vyžadovat arginin z potravin nebo doplňků. Dvě skupiny pozornosti jsou ty, které podstupují intenzivní tělesnou výchovu a ty, které trpí kardiovaskulární chorobou. Arginin se také podílí na hojení ran a zotavení z poranění.

Agmatine

Předpokládá se, že agmatin působí jako neurotransmiter, chemická látka, která moduluje aktivitu buněk v mozku. Agmatin je meziprodukt při syntéze polyaminů, což je důležitá chemická látka pro růst buněk. Agmatin může rovněž inhibovat tvorbu NO z argininu inhibicí enzymu NO syntetázy. Vzhledem k výrobě agmatinu a dalších sloučenin jsou účinky argininu na syntézu NO a dilatace krevních cév přirozeně omezeny tělem.

Výhody

Arginin ukázal některé přísliby v léčbě poruch růstového hormonu, srdečních chorob, srdečního selhání a onemocnění periferních cév, podle MayoClinic.com. Přestože předběžný výzkum ukázal slib v jiných oblastech, jako je oběh, atletický výkon a léčba kritických onemocnění, je v těchto oblastech třeba další výzkum. Několik výzkumných studií zkoumalo účinky doplňování agmatinu. Některé atletické výkonové doplňky zahrnují agmatin s argininem, protože extra agmatin inhibuje další konverzi argininu na agmatin, což zvyšuje množství argininu převedeného na NO.

Arginin a agmatin jsou přirozeně produkováni tělem a jsou pravděpodobně v bezpečí, když jsou užívány zdravými jedinci v mírném množství. Plné účinky argininu a agmatinu jako rafinovaných doplňků však nejsou známy. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče dříve, než začnete užívat přípravek jako doplněk, pokud jste v současné době pod lékařskou péčí nebo užíváte léky na předpis nebo léky bez předpisu. Doplňky mohou způsobit alergické reakce, vyhledat lékařskou péči, pokud se u Vás vyskytne dušnost, pálení, vyrážka nebo svědění. Maximální doporučený denní příjem argininu je 6 000 miligramů, podle MayoClinic.com.

Bezpečnost