Basketbalovou rychlostí a cvičením na agility

Basketbal je rychlá hra, která vyžaduje, aby hráči byli rychlý s rychlými pohyby a rychlými nohami. Praktická cvičení rychlosti a agility vám pomůže zlepšit rychlost na hřišti a co je důležitější, oddělte se od svého obránce. Zatímco tyto cviky jsou nejčastěji prováděny strážnými a malými dopředu, mohou také pomoci zlepšit nízké blokovací pohyby a dovednosti center a síly vpřed.

Práce na vaší rychlosti, rychlost na míč a rychlost ruky s vrtulníkem. Rozdělte svůj tým na dvě skupiny pěti. Nechte každou skupinu sestavit podél jedné hranice v přímce. Dejte každému hráči ve skupinách číslo jedna až pět. Všichni hráči sundají na všechny čtyři s hlavou dolů. Umístěte basketbal v libovolném místě ve středu hřiště. Vytočte číslo a oba hráči s tím odpovídajícím číslem vyskočte a míchejte míč. Hráč, který dostane míč, získá bod pro svůj tým. Tým s největším počtem bodů vyhrává výcvik.

Rychlé otočení hřiště je zásadní v basketbalu. Vazba v tkaničce může pomoci vašemu týmu učit se této dovednosti. Uchopte čtyři kužele a umístěte je v přímce, čtyři yardy od sebe. Odtud uchopte další čtyři kužely a umístěte každé tři yardy nalevo od středu mezi dvěma kužely. To by mělo vytvořit úhlový vzorek, pro který byste měli projít. Položte několik stop za startovní kužel a počkejte na píšťalku svého trenéra. Na jeho píšťalce, šprint do prvního kužele, přechází do obranné posuvné pozice. Posuňte se k druhému kuželu a nejprve jeďte s pravou nohou. Jakmile narazíte na třetí kuželku, otočte obrannou sklíčko, abyste vedli levou nohou. Tento vzorek opakujte, dokud kurz nedokončíte.

Zlepšete rychlost nohou pomocí vrtačky T-cone. Uchopte tři kužely a položte je v přímce, od sebe vzdálené tři až čtyři stopy. Odtud uchopte další dva kužele a umístěte je do kolmé čáry s vrcholovým kuželem a ujistěte se, že jsou od sebe vzdáleny nejméně 10 stop. To by mělo vytvořit tvar t pro provedení vrtáku. Začněte ve spodní části “T” a projděte třemi kuželemi, než sprintujete na jeden konec horní části “T”. Jakmile dosáhnete konce, zopakujte start a opakujte střídavě mezi oběma konci horní části “T”.

Krabicová vrtačka také pomáhá zvýšit rychlost na hřišti. Použijte šišky, oddělte šest až šest čtverečních částí basketbalového hřiště. Vložte kužele do středu krabice a postavte se na tento kužel. Nechte svého trenéra dát každému vnějšímu kuželu číslo a počkejte, až ho zavolá. Jakmile to zavolá, sprintujte do kužele a dotáhněte jej rukama a sprintujte zpátky do středu. Opakujte po dobu 60 až 90 sekund před klidem.

Hustle vrták

Weave In Weave Out

T-kuželová vrtačka

Box Drill