Bazalka vs. mátový olej pro růst vlasů

Podle lékařské centrum Univerzity Marylandu má průměrná osoba 100 000 vlasů na hlavě a ztrácí asi 100 vlasů denně. Ztráta vlasů se může rychle stát obavou, když se tato míra ztráty zvětší a začnou se objevovat lysé skvrny. Zatímco postupná ztráta vlasů je normální vzhledem ke stáří, další podmínky a úvahy mohou urychlit proces. Existuje mnoho komerčně dostupných léčebných postupů, které tvrdí, že zpomalují, zastavují a dokonce i zvrátit ztrátu vlasů. Esenciální oleje z bazalky a máty peprné jsou jak přírodní léky, které byly touched podporovat růst vlasů a pomalé vypadávání vlasů.

Basil Oil Výhody

Basilové listy byly historicky používány v tradičním lékařství a stravě mnoha kultur. Energetické oleje obsahují stejné sloučeniny jako listy ve vhodné formě a byly touto nabídkou široká paleta výhod. Podle bylinné referenční internetové stránky Esoterické oleje má bazální olej povzbuzující vlastnosti a může být aplikován lokálně pro zvýšení průtoku krve. Zvýšený průtok krve je teoretizován tak, aby pomáhal růstu vlasů.

Požadavky na olej z máty

Energetický olej vyrobený z listů máty peprné byl používán alternativními lékaři praktiky k léčbě široké škály podmínek. Webová stránka alternativní medicíny Organické fakty říká, že olej z máty má chladicí účinek, který uvolňuje vlasové folikuly, aby podpořil růst vlasů a odstranil překážky, jako jsou lupiny z pokožky hlavy, které usnadňují nový růst.

Důkaz

Existuje nedostatek klinických studií na podporu tvrzení, že máslina nebo bazalkový olej podporuje růst vlasů. Požadavky jsou z velké části založeny na zjištěných čisticích účincích mentolu v máty peprná a stimulanty obsažené v bazalitě. Důkazy o účinnosti těchto léčby jsou z velké části neoficiální.

Srovnání

Oba bazální a mátové oleje mají vlastnosti, které mohou stimulovat růst vlasů zvýšením krevního oběhu. Stránky o esenciálních olejích Taruna Oils doporučuje kombinovat mátu peprné a bazalkové oleje stimulujícímu růstu vlasů a povzbuzovat zdravé vlasy.