Bromelain a sinusitida

Akutní sinusitida vám může způsobit těžký vyčerpaný nos tím, že způsobí otoky tkání v nosních průchodech. Toto otoky blokují odtok hlenu, což mu umožňuje zálohovat a ztěžuje vám dýchání nosem. To může způsobit bolestivé pulzování v přední části vašeho obličeje a způsobit bolest hlavy. Sinusitida je typicky léčena nosními sprejmi, kortikosteroidy a nesteroidními protizánětlivými léky, ale existují i ​​některé bylinné léčby, včetně bromelainu. Před užíváním bromelainu se ujistěte u svého lékaře o sinusitidě.

Bromelain je bílkovina strávující enzym, který se nachází přirozeně v ovoci, džusu a stonku rostliny ananasu. Ananas je tropické ovoce nacházející se ve střední a jižní Americe, tradičně používané původními obyvateli k léčbě nejrůznějších onemocnění. Vzhledem k jeho protizánětlivým účinkům se bromelain používá k redukci otoků v nosních kanálech. Může také snižovat tvorbu hlenu, což umožňuje uvolnění hlenu a zmírnění tlaku na obličej a bolesti hlavy, které se běžně vyskytují při sinusitidě. Vědecký časopis “Cellular and Molecular Life Sciences” uvádí ve svém vydání v srpnu 2001, že bromelain je studován pro různé léčebné účely včetně sinusitidy. Americká rakovinová společnost uvádí, že tři různé klinické studie prokázaly, že je prospěšné při léčbě sinusitidy způsobené infekcí, ale nemusí být stejně účinné pro alergickou sinusitidu.

Bromelain je dostupný jako výživový doplněk, který se dodává ve formě tablety nebo kapsle různých sil. Můžete také získat bromelain jíst čerstvý ananas, ale obecně nestačí produkovat žádné léčivé účinky. Lékařské centrum Marylanské univerzity uvádí standardní dávku pro dospělé ve výši 80 až 320 mg denně v rozdělených dávkách, nedoporučuje se jí dětem. Měli byste mít bromelain na prázdný žaludek, abyste získali maximální užitek.

Bromelain je považován za bezpečný při užívání v doporučené dávce. Existují některé nežádoucí účinky, včetně průjem, nevolnost, zvracení, bolesti žaludku a menoragie nebo extrémně těžké menstruační krvácení. Můžete mít alergickou reakci na bromelain, zvláště pokud jste alergičtí na ananas, kiwi, papája, pšenici, včely medonosné a latex. Alergické příznaky zahrnují svědění, kožní vyrážku, dušnost a otoky úst. Pokud se objeví příznaky alergie, oznamte to okamžitě svému lékaři.

Bromelain může interagovat s některými léky, takže si jej jen pod dohledem svého lékaře. Neužívejte bromelain, pokud jste těhotná, protože může způsobit těžké děložní krvácení. Bromelain snižuje dobu srážení krve, takže byste neměli užívat přípravek, pokud trpíte poruchou krvácení, vysokým krevním tlakem, užíváte krevní sraženiny nebo jiné bylinky, které zpomalují krevní srážlivost, jako je angelika, gingko biloba, kaštan nebo sen. Bromelain může zvýšit účinky sedativních léků a bylin, včetně alprazolamu, amitriptylinu, kavy a valerianu. Uvědomte si, že brambory a sójové boby obsahují enzym, který narušuje působení bromelainu. Měli byste přerušit užívání bromelainu dva týdny před operací kvůli riziku krvácení.

Bromelain pro sinusitidu

Užívání Bromelainu

Vedlejší efekty

Opatření