Jsou omega 3s, jako je například lněný olej, příčinou častého močení?

Jak naznačuje jeho název, časté močení je stav charakterizovaný potřebou močit častěji než obvykle. Tento problém můžete vyvstat jako důsledek řady zdravotních potíží. Časté močení však není spojeno s konzumací omega-3 mastných kyselin obsažených v lněném oleji a jiných zdrojích.

Omega-3 Základy

Omega-3 mastné kyseliny jsou látky, které potřebujete ve vaší stravě, aby vaše tělo bylo zdravé a správně fungovalo. Lněný olej, který pochází z rostlinného druhu Linum usitatissimum, obsahuje formu omega-3, která se nazývá kyselina alfa-linolenová nebo ALA. Když konzumujete ALA, vaše tělo ji převádí na dvě další formy omega-3, nazývané kyselina dokosahexaenová – nebo DHA – a kyselina eikosapentaenová nebo EPA. Můžete také získat DHA a EPA přímo konzumací rybího oleje, který je shromážděn z různých druhů mastných ryb, které se nacházejí ve studené vodě oceánu.

Základy častých močení

Někteří lidé mají časté příznaky močení během dne i v noci, uvádí MayoClinic.com. Jiní lidé vyvinou formu stavu nazývaného nocturie, která se vyskytuje pouze v noci. Časté močení se liší od jiného stavu nazývaného naléhavé močení, které je charakterizováno nepohodlí močového měchýře a náhlou, naléhavou potřebu močení. Obě podmínky se však mohou vyskytnout současně. Typicky lidé s častým močením mají celkové hladiny výstupu moči, které se rovnají nebo klesají pod průměrné úrovně výstupu.

Časté příčiny močení

Lidé, kteří mají časté i naléhavé problémy s močením, mají obvykle infekce močových cest, uvádí zprávy Medline Plus v USA. Mezi další možné příčiny častého močení s urgentním močením nebo bez něj patří těhotenství, diabetes, zvětšená prostatická žláza, prostatická infekce nazývaná prostatitida, bakteriální infekce nebo zánět nazývaný vaginitida, úzkost, syndrom hyperaktivního močového měchýře, zánět močového měchýře nazývaný intersticiální cystitida, Léky nazývané diuretiky, masy nebo nádory v pánevní oblasti, rakovina močového měchýře a mrtvice nebo jiné poruchy mozku nebo nervového systému. Můžete také vyvinout příznaky noktury, pokud pijete příliš mnoho alkoholu nebo kofeinu před nebo před spaním.

Omega-3 rizika

Potenciální rizika spojená se spotřebou omega-3 z lněného semene nebo jiných zdrojů zahrnují snížení normální schopnosti krevního srážení krve a zvýšení hladiny glukózy v krvi. Při užívání 3 g nebo více omega-3 obsahujícího rybího tuku za den se obvykle objevují rizika krvácení. Kromě toho může použití lněného semínka nebo rybích olejů zesílit účinky léků na potlačení krve, zatímco používání lněného oleje může snížit účinnost léků určených ke snížení nebo kontrole hladiny cukru v krvi. Další informace o příčinách častého močení a možných vedlejších účincích lněného oleje obsahujících omega-3 a rybích olejů získáte u svého lékaře.