Může narostlý nehet růst?

Vrozený nehet může udělat každý krok mnohem bolestivější než další. Pokud se u špičky objeví bolest a zarudnutí, mohou se učinit kroky k podpoře normálního růstu nehtů, které mohou snižovat příznaky. Nenechávejte ošetřené nehtové nehty, které by mohly vést k infekci, a budou nadále růst bez zásahu.

Význam

Vaše nehty vyrůstají od základny vašeho nehtu, kde germinální matrix produkuje nové tkáně nehtů, podle eOrthopodu. Příchytné body hřebíku se nacházejí na bázi nehtů a na bocích, známých jako drážka na nehty. Hřebenová drážka je místem, kde se nechá narazit na kůži špičky. Když dojde k nahromadění nehtů na nohou, může se nechat nechat na kůži. Pokud je narostlý nehet příliš přísný, můžete jej léčit doma, abyste podpořili normální růst nehtů.

Příčiny / příznaky

Chcete-li vyrůst vaší narostlé nehet, identifikovat a napravit příčinu narostlé nehet. Většina narostlých nehtů narůstá kvůli špatně padnoucím botám, které příliš zatlačují na drážku na nehty, a to podle eOrthopodu. Oříznutí nehtů příliš krátké, zejména na bocích, může přispět k narušení nehtů. To vede k příznakům, jako je bolest, zarudnutí av některých případech i hnis, který se odvádí z prstu.

Prevence

Usnadnění normálního růstu nehtů pomůže zabránit vniknutí nehtů na nehty. Nechte si nechat nehty rovně, aniž byste byli zakřivení po stranách nebo příliš krátká, podle PeaceHealth, nemocničního systému umístěného v severozápadním Pacifiku. Noste pohodlnou obuv, která nepoškozuje prsty. Vzhledem k tomu, že špička na špičce nebo zranění může také způsobit vniknutí nehtů, noste správnou obuv při práci nebo při sportu.

Domácí ošetření

Ošetření nechráněných nehtů doma může pomáhat při normálním růstu, což může pomoci, pokud jste si nechali zkrátit nehty. Ponořte si nohy do teplé vody třikrát denně po dobu 15 až 20 minut, abyste snížili bolestivé příznaky, uvádí MayoClinic.com. Po namáčení nohou umístěte bavlněnou podložku nebo část bavlněné koule pod okraj zvětšené části nohy. Toto povzbudí nechtěný růst nehtů při normálním růstu. Nechte pod nehty a vypněte bavlnu po namočení každé nohy. Aplikujte lokální antibiotickou masti na červenou oblast, abyste snížili zánět.

Lékařská intervence

V některých případech vaše naruby na nohou nemusí normálně narůstat při zásahu doma a mohou se nakažovat. Lékař může odstranit část napadených nehtů na nohou a vyčerpat každý hnis, který je spojen s infekcími, podle KidsHealth z Nemours. Nicméně, pokud vaše narostlé nehet neustále roste nesprávně, může váš lékař muset použít přísnější opatření, jako je odstranění části nebo celé nehty.