Může pít čaj s jídlem způsobit zhubnout?

Jak to má legenda, v roce 2737 B.C. Císař Sheng Nong vařil vodu pod čajovníkem, když listy upadly do jeho hrnce. Popíjel vařič a stal se okouzlen svou vůní. Napálená vášeň pro léčivé byliny, napsal o rozsáhlých přínosech čaje pro zdraví. Moderní věda podložila mnohé z předčasných tvrzení ohledně vlivů čaje na zdraví. Mezi jeho četné přínosy může zelený čaj přispět ke snížení hmotnosti.

Zelený čaj obsahuje chemikálie nazývané katechiny, což je typ polyfenolu, který podporuje zdraví čajovníku. Katechiny jsou silné antioxidanty, které neutralizují škodlivý účinek volných radikálů, zlomyslné sloučeniny, které zachytávají další buňky pro elektrony. Katechiny v čaji, stejně jako jiné aktivní složky, jako je kofein a polyfenol theanin, se zdají pomáhat i lidem. Polyfenoly v zeleném čaji jsou spojeny s nižším rizikem u některých typů rakoviny, Parkinsonovy choroby, srdečních záchvatů a několika neurologických poruch. Oni také podporují hubnutí a zvýšení metabolismu tuků, podle University of Maryland Medical Center.

Kofein a katechiny v zeleném čaji zřejmě zvyšují metabolismus a způsobují ztrátu hmotnosti. Typ katechinu v zeleném čaji, epigallocatechin gallate nebo EGCG zvyšuje tvorbu tepla, zvyšuje počet kalorií, které spálíte při každé činnosti, od dýchání po běh. 12-týdenní studie publikovaná ve vydání února 2008 “Fyziologie a chování” zjistila, že účastníci, kteří denně vypili zelený čaj, ztratili 7,3 liber. Větší váhu než pijáci bez čaje, kteří měli stejnou stravu. Autoři studie dospěli k závěru, že zelený čaj zvyšuje energetické výdaje účastníků a metabolismus tuků.

Katechiny v zeleném čaji pomáhají regulovat glukózu zpomalením uvolňování zahuštěného cukru do krevního oběhu. To zabraňuje vzniku špiček v glukóze a tlumí odpověď inzulínu, což zpomaluje přeměnu krevního cukru na tuky. Zelený čaj zvyšuje citlivost na inzulín, potlačuje nadměrnou produkci inzulínu a stabilizuje krevní cukr, takže máte k dispozici dostatek paliva pro váš mozek a tělo. Stabilní hladina cukru v krvi také snižuje chuť k jídlu a snižuje chuť jídla.

Katechiny v čaji snižují vstřebávání glukózy do tukových buněk. Spotřeba vysokých množství katechinů významně ovlivňuje distribuci tuku u lidí s nadváhou, což je studie z roku 2010 týkající se obezity. Čtyři skupiny pili čaj, který se lišil množstvím katechinů. Účastníci, kteří pil většinu katechinů, měly významné zlepšení tělesného tuku, tělesné hmotnosti, velikosti pasu a hmotnosti.

Kofein v zeleném čaji může potlačit vaši chuť k jídlu, ale katechiny mohou být zvláště silné. Studie z University of Chicago, popsaná v nemocnicích UC, zjistila, že krysy injektované EGCG jedli až o 60 procent méně jídla. Studie z června 2009 zveřejněná v klinické výživě zjistila, že zelený čaj potlačil hlad a zvýšil sytost lidí, zejména když účastníci zaznamenali deficit kalorií. Čaj můžete kdykoli vypít a potenciálně se setkáte s dávkami na snížení tělesné hmotnosti, ale pít zelený čaj během jídla může poskytnout další výhody. Zelený čaj nemá žádné kalorie, ale naplňuje váš žaludek a nasává vaši chuť tak, jak jste připraveni jíst. Zpomaluje uvolňování cukru z tráveného jídla, ale je to jen tehdy, když pijete, když jedíte. Zelený čaj není kouzelná kulka. Chcete-li zhubnout, vytvořte deficit kalorií tím, že budete jíst méně kalorií. Zelený čaj může pomoci vašemu úsilí. Pij to každou denní dobu, ale udělejte z něj svůj nápoj dle vašeho výběru během jídla, abyste zvýšili úsilí o snížení tělesné hmotnosti.

Účinné látky

Zvyšte svůj metabolismus

Pomalé trávení

Inhibit absorpci tuku

Snižte chuť k jídlu