Můžete být alergičtí na hovězí maso?

Hovězí alergie postihuje přibližně 3 procenta až 6,5 procent dětí, včetně jednoho z pěti dětí alergických na kravské mléko, uvádí zpráva z roku 2001 z internetového sympozia o potravinovém alergenu Matthew Belser a jeho kolegové. Většina dětí vyrůstá ze svých alergií do tří let. Avšak alergie na hovězí maso u dospělých může být trvalým stavem. Pokud během několika hodin po užití hovězího masa vyvinete kopřivku nebo problémy s dýcháním, může být viníkem alergie.

Hovězí alergeny

Hovězí maso, stejně jako celé maso, je potravina s vysokým obsahem bílkovin. Není to však 100% bílkovin. Hovězí maso obsahuje sacharidovou galaktosu-alfa-1,3-galaktózu, běžně známou jako alfa-gal. Studie uvedená ve vydání února 2009 v časopise Journal of Allergy and Clinical Immunology uvádí 24 pacientů se zpožděnými alergickými reakcemi na alfa-gal z hovězího masa a jiných savců. Účastníci trpěli v ústech nebo v dýchacích potížích během tří až šesti hodin po konzumaci hovězího, jehněčího nebo vepřového masa. Studie naznačuje, že alergické reakce na alfa-gal protilátky by mohly být fatální.

Kopřivka

Úna nebo kopřivka jsou běžnou alergickou reakcí na hovězí maso. Kožní svědění v reakci na histaminy, které vaše tělo uvolní během alergické reakce, je prvním znakem onemocnění. Úle jsou na povrchu pokožky červené, jasně definované. Často se šíří do velkých, zanícených oblastí. Úle jsou samy o sobě, někdy po celé hodiny, jen aby se znovu objevily. Difenhydraminové, ceterizinové nebo loratodinové antihistaminiky účinně kontrolují kopřivku.

Angiodema

Angioedém nebo edém angioneurotiky vyvolává podpovrchový otok kůže. Tato alergická reakce na hovězí maso se vyskytuje nejčastěji na obličeji, zejména v oblasti očí a rtů. Vypadá to také jako šíření nebo lineární zánět krku, rukou a nohou. Zduřený okraj způsobuje bolestivý tlak, často bez svědění. Mezi doprovodné příznaky patří břišní nebo respirační potíže a otoky nebo chemóza vnitřního víčka nebo očních povrchových tkání. Chemóza může znemožnit zavření očí. Léčba angioedému zahrnují antihistaminika, protizánětlivé látky proti kortizonové bázi a lék na reflux kyselin, ramitidin. Chladné komprese na postižených oblastech snižují angioedém a nevolnost chemózy. Dýchací potíže však vyžadují okamžitou lékařskou péči.

Anafylaxe

Anafylaxe je život ohrožující alergická reakce na hovězí maso. Na rozdíl od kopřivky nebo angioedému, anafylaxe zahrnuje všechny systémy těla a vyvíjí se téměř okamžitě po expozici hovězího alergenu. Histaminy zaplavují z několika druhů tkání a uzavírají dýchací cesty. Mohou také způsobit břišní křeče, závratě nebo mdloby, kašel, úzkost nebo nepravidelné dechové zvuky. Anafylaxe vyžaduje okamžitou lékařskou péči. Stopgap opatření, dokud přijde pomoc zahrnují kardiopulmonální resuscitation a opatření k prevenci šoku. Pokud jste testovali pozitivní alergii na hovězí maso, požádejte svého lékaře o předepisování injekčního epinefrinu jako o léčbě nouzového anafylaxe. Uchovávejte si s sebou, spolu s nálepkou ID zdravotního stavu a dodáním žvýkacích tablet s difenhydraminem.

Studie vedená výzkumnými pracovníky z University of Virginia a předložená v časopise “Journal of Allergy and Clinical Immunology” z května 2011 naznačuje, že protilátky, které způsobují alergické reakce na kousání klíšťat, jsou odpovědné za zvýšenou citlivost na alfa-gal v hovězí maso. Ve třech účastnících studie se citlivost na hovězí alergen zvýšila o faktor 20 nebo více.

Připojení Tick