Vývoj kostí u dětí

Během druhého trimestru děti začnou vyvíjet své 300 kostí, podle MayoClinic.com. Jak vaše dítě roste in utero, její kosti se od chrupavky změní na kost, pak se spojují a vytvoří kostru pro dospělé. Udržet zdravé dítě a podporovat dobré zdraví kostí pomůže zajistit silnou kostru pro život.

Bones

Kosti, které tvoří kostru vašeho dítěte, jsou živé, rostou a mění, stejně jako ostatní tělo. Periosteum – tenká, hustá membrána z nervů a krevních cév, které vyživují kosti – obsahuje vnější povrch kosti. Kompaktní kost je další vrstva. Tato hladká a těžká část kosti je částí, kterou vidíte při pohledu na kostru. Pod kompaktní kostou jsou vrstvy pórovité kosti. Nejvnitřnější část tvoří kostní dřeň, tlustá želatina, která produkuje krevní buňky. Jak vaše dítě roste uvnitř vás, kosti začnou nahradit chrupavku v procesu zvaném osifikace.

Časové okno

Mezi 13. a 16. týdnem těhotenství začne vaše dítě vyvíjet kost, které nahradí chrupavku. Na jeho hrudi se začínají objevovat drobné žebra a jeho kostra se začíná formovat. Před tímto vývojem se kosti vašeho dítěte skládaly z chrupavky a pojivové tkáně, dokud se nezměnily kosti. Kosti se stanou viditelnými na ultrazvuku, aby lékaři mohli zjistit, zda existují nějaké skeletální abnormality.

Vývoj lebek

Lebka vašeho nenarozeného dítěte zůstává měkká a pružná během doby, kdy je uvnitř vás. Její lebka se skládá z pěti ohebných kostí, které se navzájem překrývají, aby se během porodu dostaly přes pánev. Na lebce dítěte jsou umístěny dvě fontány nebo otevřené prostory. Tyto “měkké skvrny” umožňují pohyb kostí lebky dítěte během porodu. Po narození může vypadat, že novorozená hlava vypadá podivně zkrácená nebo kuželovitá, když prochází rodným kanálem. Tato podmínka je dočasná. Jak vaše dítě narůstá, obvykle mezi 6 a 18 měsíci, kosti v jeho lebce rostou dohromady, aby pokryly měkké skvrny úplně.

Úvahy

Při narození má tělo dítěte přibližně 300 kostí, jak uvádí Kids Health. Některé z těchto kostí jsou vyrobeny zcela nebo zčásti z ohebné, pružné chrupavky, která jí umožní, aby byla méně náchylná k přerušení, když roste a učí se plazit, chodit a běžet. Když vaše dítě roste, její kosti se nakonec roztaví, aby vytvořily 206 kostí, které mají dospělí. V době, kdy je 25 let, je celý proces vývoje kostní hmoty kompletní, což vytváří silnou a lehkou kostru, která drží rám jejího těla.

Výživa

Rozvíjení dobrých stravovacích návyků, když mladí pomohou dětem růst mít silné, zdravé kosti po celý život. Vápník a bílkovina hrají důležitou roli ve vývoji zdravého skeletového systému dítěte. Nedostatečná výživa, včetně nedostatečné bílkoviny nebo vápníku, může narušit vývoj kostí. Nedostatečný protein snižuje tvorbu a působení růstového faktoru IGF-1, který zvyšuje tvorbu kostí. To může vést k nedostatečnému získání kostní hmoty u dětí a dětí při jejich růstu.