Zvonová paralyzační masáž

Bellova obrna je druh poškození nervu, který může dočasně paralyzovat svaly v obličeji. Lidé, kteří mají Bellovu paralizii, nemusí být schopni vygenerovat výraz tváře – jejich tváře mohou na jedné straně vypadat na jedné straně nebo asymetrické. Steroidní léky se někdy používají ke snížení zánětu, který se může objevit. Masáž a cvičení na obličeji jsou účinnou léčbou, která pomáhá předcházet zmenšování tvářových svalů, jak vysvětluje Národní ústav neurologických poruch a mrtvice (NINDS).

Požádejte svého lékaře o primární péči, aby se obrátil na maséra nebo fyzikálního terapeuta, který má zkušenosti s léčbou Bellovy obrny. Vyškolený profesionál vám může naučit správný způsob masáží a cvičení na obličej. Jakmile zjistíte, jak správně provádět cvičení, bude snadnější péče o sebe.

Masírujte ústa a spodní svaly rukou tím, že vytvoříte rukama úsměv. Jemně uchopte roh vašich rtů palcem a ukazováčkem. Zatlačte rty směrem ke středu vašeho obličeje a vytvořte si rty. Po uklidnění pozice uklidněte rty směrem vzhůru do formace úsměvu. Opakujte tento pohyb několikrát za sebou, abyste získali výhody masáže.

Zabraňte stálé svalové atrofii na čele masírováním horní části obličeje. Přiložte si prsty nad obočí a pevně masírujte nahoru na vlasovou čáru, jedním pohybem tekutiny a špičkami prstů. Obrátit pohyb a přitisknout prsty zpět k obočím. Masáž tohoto druhu může být prováděna dvakrát až třikrát denně.

Proveďte kruhovou masáž vašich tváří prsty. Pevné tahy pomáhají pracovat svaly, které jsou paralyzovány, dokud nedojde k poškození nervů. Bellova symptomy paralýzy obvykle vrcholí během několika dní po poškození nervu a postupně se zlepšují v průběhu několika týdnů.

Po masáži naneste na obličej vlhké teplo. Mokrý žínku s teplou vodou a vytlačte přebytečnou vodu a vytvořte horké balení. Teplo může pomoci zmírnit jakoukoli bolest, kterou pociťujete po cvičení na obličeji.