15 týdnů těhotná s dvojčaty

Být 15 týdnů těhotná s dvojčaty může být vzrušující a děsivé najednou. Pokroky v reprodukčních technologiích, stejně jako postupující věk žen, které otěhotní, znamenají, že dvojčata jsou stále častější. Odborníci uvádějí, že ženy, které jsou těhotné dvojčaty, často dobře zvládnou, i když často potřebují trochu další lékařské péče.

Identifikace dvojitého těhotenství

V 15 týdnech většina žen již ví, zda jsou těhotná s dvojčaty. To je velká změna před lety, podle odborníků na Co čekají, když očekáváte, kteří říkají, že v minulosti se v dodávkové místnosti objevilo mnoho žen. Dnes však pokroky lékařské vědy a prenatální vyšetření znamenají, že žena obvykle zjistí, kolik dětí očekává do konce prvního trimestru nebo na začátku druhého.

Co má máma očekávat

V 15 týdnech těhotenství s dvojčaty, ženy procházejí se stejnými fyzickými změnami jako jejich jednorázové gestační protějšky, mohou však považovat příznaky těhotenství za závažnější. Podle Americké asociace pro těhotenství, některé ženy, které jsou těhotné s dvojčaty, prožívají intenzivnější ranní nemoci a mohou rychleji přibývat. Navíc děloha začne růst rychleji a větší než žena, která nese pouze jedno dítě. Během 15 týdnů se většina těhotných žen právě začíná prezentovat. Žena s těhotnými s dvojčaty však může vypadat mnohem více těhotná, než ve skutečnosti 15 týdnů.

Co děti dělají

Během 15 týdnů těhotenství dvojčata procházejí stejnými změnami jako děti, které roste samy v děloze. Do 15. týdne obě děti vypadají více rozpoznatelně lidské. Mají orgány stejně jako tvořenou kostru, svaly a nervy. Také se vytvořily pohlavní orgány dětí, i když je obvykle příliš brzy na to, aby zjistily, zda jsou muži nebo ženy. Podle Mayo Clinic by měly být děti dlouhé pár centimetrů a do 15. týdne vážit jednu nebo dvě unce.

Mizivý dvojitý syndrom

Někdy je těhotenství diagnostikováno jako dvojčata dříve, ale jedna z dvojčat později zmizí. To je známo jako syndrom mizení dvojčete, podle Mayo Clinic. Americká asociace těhotenství uvádí, že dochází ke ztrátě dvojčatového syndromu u přibližně jedné pětiny vícečetných těhotenství. Zatímco se to může objevit kdykoliv během těhotenství, uvádí se, že červené prapory pro tento syndrom se obvykle objevují někde v prvním trimestru. Do 15. týdne může dvojčata již zmizet, ačkoli to může být objeven až pozdnější ultrazvuk. Ve většině případů může těhotenství pokračovat, pokud nejsou jiné komplikace.

Úvahy o dvojitém těhotenství

Co může žena během 15 týdnů těhotná s dvojčaty očekávat během zbytku těhotenství? Spousta kontrol, podle The Mayo Clinic, která uvádí, že prenatální sledování je častější u žen, které očekávají násobky. Zatímco většina žen vidí svého porodníka asi jednou měsíčně během druhého trimestru, žena, která je 15 týdnů těhotná s dvojčatami, možná již zahájila dvakrát měsíční návštěvy. To je tak, aby mohla být pozorněji sledována kvůli případným těhotenským komplikacím, které jsou častější u žen, které nesou násobky.