Hmotnost a rychlost maratónského běžecka

Maraton je 26 míle běžící událost často běží na silnicích. Jako maratónský běžec bude vaše váha výrazně ovlivnit vaši rychlost a vytrvalost. Pokud jste v dobrém fyzickém tvaru, je pravděpodobné, že spálíte kalorie dostatečně vysokou rychlostí, abyste si udrželi správnou tělesnou hmotnost pro vaši výšku.

Vliv hmotnosti na rychlost

Podle Dr. Georgea Sheehana, bývalého praktického lékaře v New Jersey, který napsal sloupec v časopise Runner’s World Magazine po dobu 20 let, je poměr váhy k výšce maratonového běžce klíčovým faktorem, pokud jde o zvýšení jeho rychlosti a času. Tato data se odhalují prostřednictvím minulých vítězů maratonu, stejně jako poměry váhy k výšce elitních běžících sportovců. Vaše váha by měla být o 15 procent lehčí než průměrný člověk ve stejné výšce. Toto vysoké procento klesá s tím, jak se snižuje vzdálenost vašich běhů. V důsledku toho musí být sprinter pouze o 2½ procenta lehčí než průměrná osoba ve stejné výšce.

Ztráta hmotnosti díky běhu

Jak zvýšíte míle, které se přihlásíte za týden, spálíte kalorie, což vám pomůže zhubnout. Kromě toho, že jíte potraviny s nízkým obsahem tuku, jako je libové maso, ovoce, zelenina a celozrnná masa, aniž byste se vyhnuli tučným potravinám, vám pomůže zhubnout rychleji. Běh kolem 80% maximální rychlosti je ideální poměr pro spalování tuku. Stejně jako auto je nejvíce paliva efektivní na určité mph, vaše tělo maximalizuje spalování tuku při této rychlosti.

Další faktory

Kromě toho, že ztrácíte váhu, abyste zvýšili svůj maratónový čas, síla a další kardiovaskulární trénink vám pomůže zvýšit rychlost. Zatímco budování svalů je kontraproduktivní pro závodění v maratonu, udržování svalů v napjaté a tónované oblasti vám pomůže udržet si lehké a silné při běhu. Provádění činky činky a činky s několika opakováními a minimální váhou vám pomůže tónovat a vyřezávat vaše svaly. Kromě toho, kardiovaskulární cvičení, jako je plavání, pomohou zlepšit kapacitu plic, což vám umožní efektivněji dýchat při běhu.

Pozor

Během běhu maratonu můžete udržet ve špičce fyzické kondice, je důležité, abyste se poradili s lékařem, abyste se ujistili, že jste dostatečně zdraví, abyste se zapojili do tak přísného závodu. Navíc spalování kalorií a ztráta hmotnosti ke zlepšení vaší rychlosti by mělo být prováděno za pomoci odborníka na výživu nebo zdravotníka. Pokud tak neučiníte, může to mít za následek zdravotní komplikace nebo rychlou ztrátu váhy, které snižují celkovou úroveň výživy.