Jsou rezavé panenky nezdravé?

Pekáče jsou složeny z různých druhů kovů a povlaků, které jsou navrženy tak, aby pomohly při pečení konkrétního pečeného zboží dle vašeho výběru. Zatímco rzi mohou potenciálně ukrýt bakterie, což vede k onemocněním, jako je tetanus, malé množství hrdze nebo změna barvy na vaší pánvi nemusí být škodlivé, pokud jste důkladně vyčistili a vyčistili panvu, odstranění většiny rezu a zbarvení uvnitř pánev. Jak železo oxiduje, vzniká na povrchu kovu rzi. Růst se může také vytvářet na jiných železných kovových slitinách, jako je například ocel.

Zdravotní obavy a nátěry

Zatímco rezavé železo není ideální plocha na pečení, vaše hlavní obava, pokud si všimnete, že se na vnitřní straně vaší nádoby vytváří rzi, by se mělo týkat povlaku na vaší pánvi. Zatímco mnoho žehliček a litinových pánví nemá nátěr, jiné, levně vyráběné pánve a pánve s povrchy nečistot obsahují škodlivé chemikálie, které se mohou vločit do jídla, když se na vnitřní straně vaší pánvy vytváří rez. V důsledku toho, jestliže některý z vašich pánví má předběžný nátěr a hrdzu, okamžitě je vyhoďte. Pokud tomu tak není, pak má rzi, s níž máte zájem, jednoduchou železnou rzi a lze ji řádně vyčistit.

Křoví a písek

Pokud jste si všimli, že na vaší pece na pečení železa nebo oceli jste si všimli, můžete odstranit většinu vnějších rzi pomocí abrazivních podložek a pemzačů. Chcete-li začít, naneste čistící prostředek na část nádoby, kterou chcete vyčistit. Pečte důkladně a důkladně abrazivní podložkou, dokud se neroztrhne korozi. Vypláchněte panu a zjistěte, zda není zbaven rezivy. Pokud dojde ke zbytku rezu, budete muset pískovat pomocí mokrého / suchého brusného papíru. Před použitím brusného papíru namočte pán, pevně jej nasaďte a použijte více kusů brusného papíru, dokud neodstraníte rez.

Koření

Jakmile jste úspěšně odstranili koroze z vařiček, je důležité, abyste sehnali pánev, aby se zajistilo, že se nerodí. Kondicionování zabraňuje oxidaci kovů tím, že zabraňuje vnikání vlhkosti a kyslíku na vystavený kov. Chcete-li opečkovat vařičku, před pečením ji pokryjte tukem, mastnotou nebo olejem, aby se zabránilo oxidaci. Jakmile vyčistíte pánev po pečení, znovu použijte malé množství oleje nebo tuku, než zakryjete vařičku a odložíte ji.

Pozor

Zatímco pečené pečicí panny lze vyčistit a znovu použít, při varování opatrně pečlivě pečte. Pokud si všimnete korozi, která se odlupuje na vnitřní straně pánve, nepoužívejte ji. Zatímco houba je záležitostí pro některé pekaře, další naléhavější záležitostí je typ kovu, který používáte k vaření a pokud je loužení do jídla, zatímco zahřátý. Některé nádobí s nízkými cenami jsou složeny ze smaltovaných povlaků, které jsou na čipu a opotřebovávají, pronikají do jídla a způsobují potenciální zdravotní rizika. Výsledkem je, že nákup kvalitnějších výrobků pomůže zajistit, že povlak nebude do vašeho jídla odštěpit.