Jsou vejce dobré pro kulturistiku?

Jak každý kulturista ví, že bílkovina je rozhodující pro proces budování svalů. Každá tkáň v lidském těle, včetně svalové tkáně, se skládá z bílkovin, které se neustále rozpadají a je třeba je vyměnit. Vejce jsou jedním z nejlepších zdrojů bílkovin pro kulturisty, obsahují všechny aminokyseliny, které kulturista potřebuje získat velikost a sílu. Ve skutečnosti se protein z vajec dokonce používá v některých typech bílkovinných prášků.

Existují dva hlavní typy proteinů, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. První se nazývá vysoce kvalitní proteiny, a to je kategorie, vejce spadají pod. Jedná se o nejžádanější proteiny pro kulturisty, protože obsahují 20 esenciálních aminokyselin. Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin. Druhý typ bílkovin se nazývá neúplné proteiny, což prostě znamená, že tyto proteiny neobsahují 20 aminokyselin. Rýže a fazole spadají do této kategorie.

Jedno velké kuřecí vejce obsahuje mnoho žádaných živin, které potřebuje kulturista. Podle výživové databáze ministerstva zemědělství USA obsahuje každé vejce 6,28 gramu bílkovin, 72 kalorií, 4,75 gramů celkového tuku a malé množství vitamínů a minerálů. Protein pomáhá zvýšit velikost svalů a minimalizovat poškození svalů po cvičení. Obsahuje také poměrně vysokou hladinu mononenasycených a polynenasycených mastných kyselin, které jsou žádoucí, protože pomáhají regulovat regulaci hormonů a růst buněk v těle.

Vejce jsou dobrým zdrojem bílkovin, ale není nutné spotřebovávat příliš mnoho z nich, aby se vytvořil sval. Kanál Better Health vysvětluje, že svaly se vytvářejí prostřednictvím cvičení, a to nejen prostřednictvím příjmu bílkovin. Aby se udrželo dostatečné množství proteinů v těle, BHC doporučuje konzumovat vysoce kvalitní bílkoviny s karbamidem brzy po cvičení.

Musíte připravit vejce správně, abyste se vyvarovali onemocnění. Pokud jíte syrové vejce, je možné, že byste mohli dostat otravu salmonelou. Toto nebezpečí můžete vyhnout vařením vajec, a to buď skrz, vaření, smažení, pečení nebo páře. Je také důležité vyhnout se spotřebě příliš mnoha vajíček každý den. Obsah tuku a cholesterolu ve vejcích může být škodlivý při nadměrné konzumaci. Vaječné bílky neobsahují žádný nasycený tuk, zatímco vaječný žloutek. Můžete snížit příjem nasyceného tuku a dietního cholesterolu tím, že spotřebujete více vaječných bílků než žloutek.

Protein

Výživa vajec

Doporučení

Bezpečnost