Může klouzat slanou vodu v ústech zvýšit krevní tlak?

Teplý sklenici slané vody zůstává klasickým, všestranným domácím prostředkem, který se vyrovná s bolestmi v krku nebo zuby. Přesto lidé s vysokým krevním tlakem mohou být znepokojeni obsahem sodíku v těchto řešeních. Pro většinu lidí vzestupy slané vody v ústní dutině nezvýší krevní tlak, protože vzorec je určen ke klouzání nebo opláchnutí, nikoli k polykání. Vždy se však požádejte svého lékaře o ověření bezpečnosti rostlinných nebo přírodních léčiv před tím, než je vyzkoušíte.

Sodík a hypertenze

Nedostatek kontroly nad příjmem sodíku zvyšuje riziko vývoje vysokého krevního tlaku nebo hypertenze. Hypertenze může vést k mrtvici, slepotě nebo poškození orgánů. Podle amerického ministerstva zdravotnictví a lidských služeb průměrný dospělý spotřebuje každý den 3 750 milionů sodíku, převážně ze slaných zpracovaných potravin a s použitím přílišné stolní soli. Až 2,300 miligramů sodíku je zdravější příjem, přičemž 1,500 miligramů představuje ideální maximum pro lidi, kteří potřebují výrazně snížit krevní tlak.

Znepokojení

Lékař může doporučit použití opláchnutí slané vody, pokud máte bolesti zubů nebo bolest v krku. Pro některé lidi může být teplá slaná voda vše, co je potřebné ke zmírnění bolesti a otoku, nebo může být užitečným zastavením, dokud nebudete vidět profesionála. Oplachování solnou vodou obsahuje až 1 polévkovou lžíci stolní soli každých 6 až 8 uncí vody. Technicky tento roztok obsahuje téměř 7 000 miligramů sodíku nebo asi pětinásobně více sodíku, než by měl někdo s hypertenzí po celý den.

Realita

Vzhledem k tomu, že výplachy ústní vody do slané vody nejsou určeny k polknutí, obdržíte pouze stopové množství minerálu tím, že “vyběříte” a vypijete slaným roztokem. Oplachování slané vody je ve skutečnosti lepší volbou pro lidi, kteří sledují vysoký krevní tlak než studené léky. Některé volné kašle a studené sirupy, které vyžadují polykání, mohou dilatovat cévy v nebezpečném rozsahu. Pokud máte hypertenzi a hlavním příznakem nachlazení je škrábání nebo bolest v krku, kloktání slanou vodou je lepší než některé léky.

Metody

Váš lékař nebo zubař může naznačit, kolik soli přidáte do sklenice teplé vody. Vzorec se liší od poloviny lžičky až po lžičku. Voda by neměla být teplejší než káva nebo čaj. Chcete-li uklidnit bolest v krku, popíjet slanou vodu, držet ji v ústech, lehce naklánět hlavu a kloktat. Naplňte slanou vodu do umyvadla a v případě potřeby opakujte proces. Při bolesti zubů popíjejte teplou horkou vodu a nasměrujte vodu do oblasti, která trpí. Držte se, až se voda ochladí, plivněte vodu do dřezu a opakujte několikrát. Slanou vodu můžete opakovat třikrát nebo čtyřikrát denně. Vždy používejte čisté sklo, abyste zabránili opětovnému zavedení bakterií do vašeho zranitelného systému.