Můžete jíst dezerty a zhubnout?

Plátek koláče nebo kusu koláče může být lákavý, ale dezert, který jíte, může přímo ovlivnit úsilí o snížení hmotnosti. Ve skutečnosti zpráva z roku 2007 v časopise WMJ zjistila, že komunity s vyšším obsahem kalorií dezertních receptů ve svých místních novinách měly vyšší míru obezity. To však neznamená, že se musíte úplně vzdát dezertu. Můžete stále obsahovat dezert v hubnutí dietní plán, pokud budete dělat moudré dezertní volby, které poskytují extra výživy s minimálním množstvím kalorií.

Efektivní ztráta hmotnosti

Účinná ztráta hmotnosti může nastat pouze tehdy, když užíváte méně kalorií než denně. Jedna libra tuku odpovídá přibližně 3500 kaloriím, takže musíte mít alespoň tuhle ztrátu, která by ztratila jednu libru týdně. Ztráta více než jedné až dvou liber týdně může být nebezpečná a je nepravděpodobné, že bude dlouhodobě efektivní. Některé komerční diety podporují myšlenku, že jejich plán umožňuje jíst pravidelně dezert, ale to neznamená, že byste mohli jíst nějaký dezert, který chcete, a přesto ztrácet váhu. Ztráta hmotnosti, která zahrnuje dezert, funguje pouze tehdy, když jsou uvažovány kalorie v tomto dezertu spolu s kalorií spotřebovanými během jiných jídel a jídel ve stravě.

Dezerty a hmotnost

Špatná pověst mnoha dezertů ohledně ztráty hmotnosti je způsobena jejich vysokým obsahem tuku, cukru a kalorií. Jakékoli potraviny, které mají vysoký obsah kalorií, mohou přispět k přírůstku hmotnosti, a tradiční dezerty, jako jsou koláče, sušenky a zmrzlina, mohou přidat do stravy 500 nebo více kalorií denně. Pokud máte tendenci jíst každý den dezert, snižování frekvence nebo velikosti vašeho dezertu je rychlý způsob, jak oholet velké množství denních kalorií a pomoci rychleji sledovat vaše hubnutí. Dalším problémem u většiny dezertů je, že mají nízkou výživu, takže je třeba jíst více jiných zdravějších potravin, abyste získali dostatek vitamínů a minerálů ve své každodenní stravě.

Zdravé dezerty

Stále můžete mít dezert denně, a to i v případě, že si užíváte dietu, pokud si vyberete výživné dezertové doplňky místo dezertů s vysokým obsahem tuku, cukru a kalorií. Každé večery po večeři se podává porce ovoce a je dobrým způsobem, jak uspokojit váš sladký zub, zatímco stále udržujete nízkou hodnotu kalorií. Ovoce lze také připravit zajímavým způsobem, jak udržet dezerty z nudy. Vyzkoušejte pytláctví hrušek ve víně nebo dělat palačinky s plátky broskví, borůvek a tvarohu uvnitř pro dezerty, které mají nízký obsah kalorií a vysoké množství živin a antioxidantů.

Úvahy

Zatímco potraviny s nízkým obsahem tuku nebo bez cukru mohou vypadat jako možná dezertní volba pro někoho, kdo má dietu, nejsou vždy tou nejlepší volbou. Některé z těchto produktů mají vysoký obsah kalorií, přestože mají nízký obsah tuku. Ostatní mohou obsahovat více porcí v jednom balení, takže počet kalorií uvedený na obalu může obsahovat pouze polovinu nebo čtvrtinu celkového obsahu kalorií. Tyto produkty mohou také obsahovat nezdravé hladiny trans-tuků. Výběr celých potravin pro dezert je obvykle lepší volbou jak pro snížení tělesné hmotnosti, tak pro celkové zdraví.