Můžu cvičit, pokud mám infekci vnitřního ucha?

Jakékoliv onemocnění může rozvrhnout váš trénink do rozporu, ale infekce vnitřního ucha mohou narušit prvek nezbytný pro mnoho fyzických aktivit: váš pocit rovnováhy. Komplexní aktivity se opírají o zpětnou vazbu z vašeho vnitřního ucha, abyste získali poziční povědomí. Bez tohoto smyslu byste se mohl stát závratě nebo náchylný k pádům. Významná infekce může také zanechat pocit horečnatosti nebo vyčerpání a neschopnost vykonat namáhavé cvičení. Poraďte se svým lékařem před cvičením s infekcí vnitřního ucha.

Zůstatek

Tři drobné smyčky ve vašem vnitřním uchu, které tvoří váš vestibulární systém, ztrácejí svou účinnost, když máte infekci vnitřního ucha. Každá smyčka měří pohyb po jiné ose, váš mozok pak syntetizuje tento vstup s informacemi z vašich očí. Bez dostatečné podpory ze svého vestibulárního systému nemůže vaše tělo udržet rovnováhu. Můžete si myslet na chůzi a běhání jako přirozené pohyby, které vyžadují jen málo úsilí, ale bez neporušeného pocitu rovnováhy, zjistíte, že jsou složitější, než jste si mysleli. Pokud se jogging stává výzvou, zkuste jít, zatímco infekce vnitřního ucha snižuje váš pocit rovnováhy. Pokud vás chůze také opouští výpis na jednu stranu, držte se cvičení, dokud se vaše rovnováha nevrátí.

Závrať

Při poruchách rovnováhy může dojít k vertigo a nemoci k pohybu. Když vnímání vašich očí neodpovídá vstupu z vašeho vnitřního ucha, máte pocit, že jste dezorientováni. Pokud tento nesoulad pokračuje, můžete začít cítit nevolnost. Pokud jste náchylní k pohybové nemoci a pokusili jste se přečíst knihu v pohybujícím se vozidle, můžete tento nepohodlný jev poznat. Za normálních okolností pohyb vašeho těla nevyvolává závratě a pohybovou nemoci, ale když vaše vnitřní ucho napájí mozku falešné signály, které neodpovídají tomu, co vidíte – silnou možnost s těžkou infekcí ucha – byste mohli Stane se jen z fyzické aktivity.

Výdrž

Když máte infekci, vaše tělo přidělí prostředky k boji proti němu, takže se budete cítit snadno unavený a bezdomovec. Mírné cvičení vám může poskytnout energii, když jste v pořádku, ale pokud bojujete s nemocí, možná nebudete mít vytrvalost, abyste dokončili typický cvičební režim. Pokud jste zvyklí jogging 6-kilometrovou stopu, můžete se ocitnout v polovině cesty s nedostatečnou energií, abyste se vrátili. Upravte plány cvičení tak, aby vyhovovaly vaší infekci vnitřního ucha tím, že vybíráte trasy, které vás udrží bližší k domovu, takže budete mít méně času na cestování, pokud musíte zkrátit trénink.

Tlak a bolest

Infekce vnitřního ucha může způsobit výrazný tlak a bolest, která se zhoršuje při pohybu hlavy. Rutiny cvičení, které vyžadují velké množství pohybů hlavy nebo které zahrnují prudký náraz, mohou zhoršit bolest a tlak infekce vnitřního ucha. Pokud plavete, tlak vody může způsobit silnou bolest, když ponoříte hlavu více než jednu nohu nebo dvě pod vodu.