Pekařské cysty a fyzikální terapie

Bakerova cysta je obecný termín, který se používá k popisu většiny synoviálních hernií v okolí kolena. Klíčení nastane, když podpůrné struktury vašeho kloubu, v tomto případě synovia, začnou vystupovat ze spárové kapsle. Může se také použít k popisu bursitidy nebo zánětu burzy, které se vyskytují v zadní části kolenního kloubu. Zatímco většina Bakerových cyst není vážným problémem a může dokonce odejít sama od sebe, získání plného rozsahu pohybu kolenního kloubu může být bolestivé. Léčba včetně fyzikální terapie může být předepsána za účelem zlepšení vašeho stavu.

Pokud máte pocit bolesti a máte patrný otok v koleni nebo kolem kolena, můžete mít bakteriální cysty. Bolest nebo otok v horní části spodních částí kolena může naznačovat bursitidu v horních nebo dolních kloubech kolena. Pokud je na středním nebo uvnitř kolena bolest a otok, může se u Vás objevit bursitida vedlejších vazů umístěných na kolenním kloubu na tibiální kosti.

Chcete-li kontrolovat zánět a snížit bolest a otoky bursitidy, může lékař nejdříve nabídnout rychlou léčbu. Vypouštění burzy může snížit otoky a injekce kortikosteroidů může snížit bolest. Tyto strategie však nelze dlouhodobě aplikovat. To platí zejména pro injekci steroidů, protože lék může degradovat další šlachy a vazy.

Pokud je předepsána fyzická léčba pro váš stav, setkáte se s fyzickým terapeutem, který bude pracovat na snížení bolesti a otoku. Léčba může zahrnovat ledovou a kompresní terapii ke snížení zánětu. Můžete také být požádáni, abyste udělali řadu pohybových cvičení. Zvyšují pohyb kloubu a zvyšují flexibilitu. Když se váš stav zlepší, může fyzický terapeut navrhnout způsoby, jak posílit svaly kolem kolena. Čím silnější jsou vaše svaly, tím lehčí je zatížení kolena.

Chcete-li zvýšit pohyb bez bolesti pro kolenní kloub a nohu, možná budete muset udělat flexibilitu a cvičení. Ty mohou zahrnovat úsek čtyřúhelníku, protáhlé tahy, pata, diapozitivy a náhlé nohy. Čtyřnásobný úsek zvyšuje flexibilitu čtyřkřídlých svalů, které se nacházejí v přední části nohou, zatímco prodloužení kostí zvyšuje pružnost svalů v zadní části nohou. Pata podpatku také zvyšuje rozsah pohybu. Sedněte si se skloněnými koleny a pomalu posuňte paty dopředu a dozadu na zemi, pomalu zvyšujte dosah. Sloupka na stěnu je podobná kloubu na patě, jen ty ležíš na zádech a posuneš nohu nahoru a dolů po stěně. Návlek na nohou na nohou znamená, že ležíte na žaludku a zavěsíte zraněnou nohu a pomalu zvyšujte množství, které lze narovnat.

Čtyřkřídlé a svalnaté svaly ovládají pohyb kolen. Během fyzické terapie může být cílem zvýšit sílu těchto svalů. Mohou být předepsány cviky jako prodloužení kolen, zkroucené kadeře, výkřiky a dřepy. Kolenní prodloužení zahrnuje prodloužení kolen oproti hmotnosti. Šikmé kadeře zahrnují ohyb kolen proti hmotnosti. Chcete-li provést výpad, krok dopředu s jednou nohou, držte zadní nohu rovně, ponořte se ohýbáním kolena přední nohy. Chcete-li udělat squat, postavte se s nohama na šířku a odstupte tak, že máte záda rovně a vaše klouby ven. Zklidněte oběma koleny. Vaše kolena by neměla přejít přes prsty. Posilovací cvičení mohou začít s intenzitou světla a zvýší se na jednu až tři sady s 10 až 15 opakováními.

Příznaky a symptomy

Počáteční léčby

Fyzikální terapie

Rozsah pohybových cviků

Posilovací cvičení