7denní dieta hnědé rýže

Na základě principů makrobiotické stravy – diety soustředěné na jednoduché stravování a zdržování se – sedmidenní dieta hnědé rýže je čistící strava, která má pomoci tělu zbavit toxických látek. Ačkoli je dieta nazývána stravou hnědé rýže, můžete jíst další potraviny. I když je méně restriktivní než většina detoxikovaných diet, nemusí být účinnější. Před provedením změn ve stravě se poraďte s lékařem.

Základy stravy

Sedmidenní dieta hnědé rýže je popsána jako dieta pro celou stravu a během týdenního období není dovoleno jíst žádné zpracované potraviny. Můžeš jíst ekologickou hnědou rýži, proso nebo quinoa, jakoukoli surovou, pálenou nebo pečenou zeleninu s výjimkou kukuřice a hub, surového ovoce kromě pomerančů, banánů a sušeného ovoce, olivového oleje nebo lněného oleje a čerstvého zázvoru, česneku A tamari. Kuřata volně žijících ptáků, mořské ryby jako losos nebo tuňák, tofu, luštěniny a vlašské ořechy jsou také povoleny. Doporučuje se jíst pět až šest malých jídel během očisty a jíst dost, aby uspokojil vaši chuť k jídlu bez přejídání. Čerstvé ovoce a nápoje, které obsahují filtrovanou vodu a čerstvou ovocnou šťávu, se berou odděleně od jídla.

Nároky

Každodenní život způsobuje, že vaše tělo akumuluje škodlivé toxické látky, podle naturopatické lékaře Julie Zepp Rutledge. Sedmidenní dieta hnědé rýže je bohatá na živiny a pomáhá Vašemu tělu při odstraňování těchto toxických látek a zároveň zlepšuje trávení, snižuje příznaky onemocnění a kontrolu nad touhou. Po dokončení očisty se budete cítit oživeni a obnoveni, pokračuje doktor.

Výhody a nevýhody

Celková sedmidenní dieta hnědé rýže obsahuje různé zdravé potraviny z většiny hlavních skupin potravin, s výjimkou mléčné skupiny, které mohou ovlivnit příjem vápníku, pokud nemáte dostatek listových zelených rostlin nebo tofu. Nicméně, jako strava se seznamem dobrých potravin a špatných potravin, sedmidenní dieta hnědé rýže je považována za strašlivou stravu, která může ztěžovat dlouhodobé sledování. Dietní výživa navíc naznačuje, že nejste jíst určité potraviny najednou, včetně ovoce a nápojů, protože to může narušit trávení. Neexistuje žádný vědecký výzkum, že kombinace potravin ovlivňuje trávení a zdraví, podle University of Pittsburgh Medical Center.

O deoxy stravě

Neexistuje žádný důkaz, který by potvrdil, že jakýkoli dietní režim nebo kombinace potravin zlepšuje schopnost vašeho těla detoxovat sám sebe, podle článku z roku 2008 zveřejněného v dnešním Dietitiovi. Zdravá ledvina a játra přirozeně detoxují tělo, které eliminuje škodlivé látky močí, stolicí a potu. Zatímco detoxikační dieta, jako je sedmidenní dieta hnědé rýže, může pomáhat skočit na začátek plánu zdravé výživy, nedoporučuje se to u lidí s chronickými nemocemi nebo dospívajícími.