Alergie na salátem

Alergie k salámu, která roste v západní části Severní Ameriky, srovnává stejně s více známými alergiemi na ambrózu, které se vyskytují převážně ve východních oblastech kontinentu. Oba rostliny se nacházejí v rodu Artemisia, spolu s příbuznými rostlinami, jako jsou mugworty. Pacienti, kteří mají alergie na salátem, mohou mít podobné triggery alergie na pyl ve stejném rodu nebo v rodině Compositae. Citlivost na alergenní proteiny sdílená těmito rostlinami způsobuje příznaky senné rýmy, když pacienti vdechují vzduchem pyl během reprodukční sezóny.

Funkce

Příznaky alergie nastanou v pozdním létě nebo na začátku podzimu, kdy rostliny s petrželovými kameny posílají své zrno pylu do ovzduší pro distribuci. Citlivější jedinci rozvíjejí symptomy alergie na pyny nebo sezónní alergickou rýmu, když požívají prahovou hladinu alergenů s kosticí. Jak uvádí Lékařské centrum University of Maryland, alergické uvolňování protilátek a histaminů do krve vytváří stejné zánětlivé účinky na zdraví, které doprovázejí všechny typy senné rýmy.

Funkce

Příznaky alergie na pyl zahrnují svědění v očích, uších, ústa, krk a obličej, uvádí UM Medical Center. Tyto příznaky zánětu mohou v některých oblastech pokračovat, včetně otoku a akumulace tekutin. Lidé s alergiemi na kůži trpí chřipkou, kýcháním, postnasálním kapek a přetížením dutin v dnech s vysokým počtem pylu. Zánět krku se také může stát bolavým a rychlým bolestivým kašláním.

Účinky

Útoky na horečku trvají, dokud pacienti zůstávají v prostředích, které obsahují určité úrovně reprodukčního pylového salátu. Z tohoto důvodu alergisté v Astma a Allergy Foundation of America doporučují změnu místa konání během sezony ragweed nebo sagebrush pro pacienty, kteří dostávají závažné příznaky. Účinky alergií na kosmopolití mohou být také zmírněny tím, že zůstávají uvnitř s filtrovanou klimatizací, která kontroluje kvalitu ovzduší.

Prevence

Pacienti mohou snížit zdravotní příznaky pomocí léků, jako jsou antihistaminika, dekongestanty a nosní steroidy. Nicméně, zabránění vystavení pylovému květu pylům nejvíce dobře, zprávy UM Medical Center. Během sezóny pylů AAFA doporučuje pacientům, aby před 10:00 přestali venku venku, protože pylové lesy se rozvíjejí brzy ráno. Sprchování a výměna oděvu po venkovních cestách brání akumulaci a vdechování vnitřního pylu. Záběry z alergie mohou také zajistit trvalou preventivní ochranu některých osob.

Mylné představy

Pylová alergie na sagos sa liší od reakce na šalvěj nebo salvia, bylinu. Posledně jmenované rostliny představují rodinu máty nebo Lamiaceae a nemají křížovou reaktivitu se sagrafií. Pacienti s alergiemi na kosmetické pelení však mohou vyvinout příznaky senné rýmy z jídla potravin, jako jsou slunečnicová semínka z rodiny Compositae, podle AAFA.