Fakta adidas

Adidas je známý tím, že je jedním z nejznámějších značek pro výrobu obuvi a oděvů na světě. Historie společnosti je plná anekdot úspěchů a spory, od jeho původu v toaletu matky svého zakladatele, až po podporu německé armády během 2. světové války, její úspěšné partnerství se světově proslulými sportovci.

Historie společnosti Adidas jako společnosti začíná v roce 1948. Předtím, než společnost získala svou světově proslulou značku, byla známá jako Dassler Brothers Shoe Factory. Adi Dassler byl původním zakladatelem společnosti v roce 1920, s představou o výrobě špičkové atletické tréninkové boty. V roce 1924 přijal Dassler svého bratra Rudolfa, obchodního cestujícího, a založil firmu Dassler Brothers. Dassleři se stali slavnými pro vývoj obuvi a obuvi s hroty pro další přilnavost a zároveň jako první vyrábějí špičky pro kopačky.

Bratři Dasslera se do značné míry podařilo do třicátých let úspěšně představit svou obuv olympijským sportovcům. V olympijských hrách v roce 1932 získal Arthur Jonath boty Dasslerových bratrů během své bronzové medaile v 100 metrovém šprinte. V roce 1936 získal Jesse Owens čtyři zlaté medaile a také pět světových rekordů, když nosil boty Dassler. Tyto olympijské vítězství získaly bratry Dasslera bezprecedentní publicitu a zvýšené poptávky a popularitu pro svou obuv. Adi Dassler úspěšně schválil a vybavil olympijské sportovce po celé století, přičemž více než 6 000 sportovců nosilo oblečení Adidas na olympijských hrách v roce 1996 a získalo 70 zlatých medailí.

Po druhé světové válce se bratři Dasslera oddělí a každý z nich vytvoří vlastní společnost. Rudolf založil vlastní firmu pro výrobu obuvi, Puma. Adi Dassler přejmenoval svou firmu “Adidas” a představil tři pruhy jako slavné logo značky. Název Adidas pochází z kombinace příjmení a příjmení Adiho.

Historie společnosti Adidas je pokryta inovací a prvními. Adi Dassler vytvořil sportovní propagaci a vytvořil propojení sportovních a komerčních produktů, které jsou dnes plodné v 21. století. Dassler vynalezl traťové hroty pro běžce v roce 1925. Adidas se také stala známou pro diverzifikaci svých produktů a dominuje své trhy, a to hlavně 30 druhů obuvi pro 11 sportů včetně fotbalových, tenisových, golfových, kriketových, basketbalových, lakrosových, rugbyových A gymnastiku. Přes tento úspěch měla inovace a talent společnosti Adidas své limity. Během druhé světové války pověřilo Německo Dasslerem přepínání výroby obuvi na bazooká německé armády. Obvykle továrny na výrobu obuvi se ukázaly jako mimořádně nevhodné pro tento úkol a Adidas se po roce přestoupil na výrobu obuvi.

Původy

Olympijský úspěch

Narození Adidas

Dějiny inovací