Jsou tam cvičení na obličej, které zaostřují čelist?

Když zestárnete, gravitace může vybírat mýtné na vašich obličejových svalech a čelistní čáře, což způsobuje vzrušující vzhled. Zároveň se vaše pokožka zastaví tím, že vytvoří tolik elastického a kolagenu – velmi bílkovinných vláken, které pevně zakrývají pokožku tváře, čelisti a krku. Stejně jako všechny ostatní svaly ve vašem těle mohou svaly podél vaší čelisti být vyzářeny různými cviky.

Žvýkací svaly

Skládá se ze čtyř svalů, které se nacházejí kolem vašich čelistních kloubů, vaše žvýkací nebo žvýkací svaly jsou zodpovědné za pohyb spodní čelisti. Mohou použít více než 150 liber síly k rozdrcení předmětu mezi zadními zuby, podle Leena Kiviluomové podle “Vital Face: Facial Exercises and Massage for Health and Beauty”. Když se svaly masíra po pravé dolní a levé straně čelisti začnou prohýbat, zmenšují vaši čelist. Proveďte izometrické cvičení žvýkacích svalů, které vám pomohou definovat vaši čelist. Umístěte vnitřek pravého ukazováčku na vnitřní stranu pravé tváře, položte zadní část prstu na zadní moláry. Umístěte levý ukazováček stejným způsobem na levé straně. Zrušte zuby a vytlačte žvýkací svaly prsty. Držte kontrakci za pět a potom se uvolněte. Proveďte pět opakování.

Pod bradou

Sval pod bradou, nebo platysma, může být měkký a ochablý. Proveďte cvičení, abyste utáhli tento sval a dále vystrojili svou čelist. Začněte tím, že umístíte špičky palců pod bradou. Při stisknutí čelisti na palec použijte palce, abyste nasadili čelist v malých kruzích. Současně zatlačte špičku jazyka na střechu úst, která se dotýká vašich svalů brady. Uvolněte palce a zopakujte cvičení 10krát.

Roar jako lev

Pokud máte jen čas udělat jedno cvičení na obličej, řek jako lev pracovat všech 53 obličejových svalů. Simhafarjasana, nebo Roaring Lion-Face představují, mohou pomoci vaší čelistní bitvě o účinky gravitace. Začněte tím, že sedíte vzpřímeně na židli a dáte si dlaně na stehna. Vezměte si dlouhý hluboký výdech nosem. Když vydechujete, vyražte jazyk a přitáhněte ho směrem k bradě. Současně zatočte oči nahoru. Představte si přehnanou tvář lvu. Držte pózu po dobu 4 až 10 sekund a poté uvolněte a vdechujte. Pokud několikrát zopakujete cvičení, zvyšuje se hladina oxidu dusnatého ve vašich nosních dutinách a zjednodušíte náladu.

Kiss na nebi

Cvičení, která působí na svaly na krku a čelisti, mohou zahrnovat polykání a líbání nebo zvrásnění rtů. Začněte například cvičením zvednutím brady a kývnutím hlavou zpět. Na špičce polkněte a současně zatlačte špičku jazyka na střechu úst. Opakujte cvičení pouze naklonit hlavu doprava, kreslení pravé ucho na pravé rameno. Cvičete již třetí čas, ale naklonit hlavu doleva. Variant tohoto cvičení je naklonit hlavu zpět a políbit strop nebo oblohu. Stlačte rty dohromady v přehnaném puku, abyste pracovali ve žvýkacích svalech. Proveďte čtyři opakování.