Můžete snížit hladinu cholesterolu tím, že jíte řepu?

Řepa obsahuje řadu základních živin, včetně vlákniny, folátu, vitamínu C, draslíku a manganu a užitečných rostlinných chemikálií. Z tohoto důvodu mohou poskytnout zdravotní výhody. Konzumace zeleniny obecně může pomoci snížit hladinu cholesterolu podle studie publikované v časopise Journal of Horticultural Science & Biotechnology v roce 2009. Ať už má cukrová řepa obdobný efekt, ještě není jasné, ačkoli některé předběžné důkazy naznačují, Že to bude možné.

Předběžné důkazy

Studie zveřejněná v “Farmacie” v roce 2011 zjistila, že krmení krys s vysokým cholesterolovým extraktem z cukrové řepy snížilo jejich hladinu celkového cholesterolu a triglyceridů při současném zvýšení jejich lipoproteinů s vysokou hustotou nebo dobrého cholesterolu. Autoři studie naznačují, že pro tento účinek mohou být odpovědné rostlinné chemické látky v řepě. Je zapotřebí více výzkumu, aby zjistil, zda se tyto potenciální přínosy vyskytují u lidí, kteří jedou řepu, stejně jako u potkanů, a kolik z těchto zelenin byste museli jíst, abyste si mohli uvědomit, jaké výhody mají snížení hladiny cholesterolu.

Vlákniny a cholesterolu

Rozpustné vlákno v zelenině, jako je řepa, může pomoci snížit lipoprotein s nízkou hustotou nebo “špatný” cholesterol, podle studie publikované v “Aktuální zprávy o ateroskleróze” v prosinci 2008. Každý šálek řepy má 3,8 gramů vlákniny nebo 15 procent denní hodnoty. Z toho asi 1,6 gramů tvoří cholesterolu snižující rozpustné vlákno.