Vývoj síly dítěte

Rozvoj síly zbraní hraje hlavní roli v prvním roce vašeho dítěte. Ovládání svalů na ramenou umožňuje vašemu dítěti komunikovat a prozkoumávat jeho prostředí a rozvíjet dovednosti, které jí pomáhají plazit, vylézt a vytahovat se. Podněcujte pohyb paží tím, že si hrajete se svým dítětem, poskytujete zajímavé hračky a aktivity a dáváte jí dostatek času na hlídání a zkoumat její prostředí.

Identifikace

Tělesný vývoj vašeho dítěte postupuje z hlavy dolů a trče ven a zahrnuje hrubý i jemný vývoj motorů. Děti získávají kontrolu nad většími hrubými svaly, jako jsou paže před menšími svaly zápěstí, rukou a prstů. Rozvíjení svalů paží je důležitou součástí fyzického vývoje dítěte. Ovládání ramene umožňuje Vašemu dítěti eventuálně koordinovat velké pohyby motorů ramen s pohybem a ovládáním rukou a prstů.

Funkce

Posilování ramenních svalů vašeho dítěte mu umožňuje dosáhnout pro objekty nebo lidi, držet se z podlahy během břicha, rovnováhy při posezení nezávisle, procházení a vytahování. Při vývoji ramen dítěte se naučí používat ruce a ruce k dokončení nových úkolů. Například, dosažení a popadnutí hračky naznačuje koordinaci hrubých motorických svalů paží a jemných motorických svalů rukou a prstů. Další příklady zahrnují rozloučení a vybírání a přenášení jídla prstů do úst.

Časové okno

Během tří měsíců vaše dítě používá ruce na podporu své horní tělesné hmotnosti během břicha, otevírá a zavírá ruce, pohybuje si rukama k ústům a drží hračky, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Děti se s jednou rukou dostanou, přenášejí předměty z jedné ruky na druhou a používají ruce k posunutí předmětů zpět o sedm měsíců, podle CDC. Dvanáct měsíců děti používají ruce a ruce k plazení, vytažení a změně pozice.

Potenciál

Chcete-li podpořit zdravý vývoj svalů paží, poskytněte svému dítěti barevné chrastítka a hračky pro manipulaci a nasazení. Dejte dítěti břicho čas a podlahu hraje každý den. Svoboda pohybu umožňuje dětem roztahovat a pohybovat se rukama a dává jim příležitost procvičovat a naučit se nové dovednosti. Umístěte hračku blízko během hry, aby se dosáhlo dosažení a chytání. Poskytněte bezpečné a otevřené prostory, abyste mohli pozvat hnutí a průzkum, doporučuje systém kooperativního rozšíření. Zahrajte si peek-a-boo a pat-a-koláč se svým dítětem, aby pomohl natáhnout a posílit svaly paží. Dejte dítěti barevné kuličky, které podporují pohyb ramen, koordinaci a aktivní hru. Počínaje přibližně sedmi měsíci nabídněte jídlu dětského prstu, abyste podpořili koordinaci rukou.

Úvahy

Vyhledejte radu pediatra vašeho dítěte, pokud máte podezření na vývojové zpoždění v řízení a síle vašeho dítěte. Navštivte pediatra, pokud vaše dítě nemůže držet hračky o tři měsíce, dosáhnout předmětů o čtyři měsíce, přesunout předměty na ústa o sedm měsíců nebo pokud ztratí dříve získané dovednosti, doporučuje CDC.