Snídaně pro herpes

Přestože není možné vyléčit herpes, jakmile dojde k zániku viru, možná budete schopni zvládnout ohniska se změnami životního stylu a stravy. Například stres může způsobit vzplanutí oparů nebo puchýřů genitálií a techniky prevence při zvládání stresu. Možnosti stravování mohou být ve vaší prospěch, takže začít svůj den se zdravou snídaní s dobrým poměrem esenciálních aminokyselin, které pomáhají zvládnout herpes. Poraďte se svým lékařem o nejlepších způsobech, jak se vypořádat s vaším stavem – nepokoušejte se samošetřovat dietou.

Potraviny, které je třeba se vyhnout

Aminokyselina arginin přivádí herpes virus, zatímco lysin to zabraňuje, podle praktického lékaře v oboru integrační medicíny Dr. Deborah Gordon na jejích internetových stránkách. Oba soutěží o absorpci, takže je udržují v rovnováze nebo si vybírají potraviny s více lyzinem než arginin, což může pomoci tělu odolat viru, říká Gordon. Mnoho oblíbených jídel pro snídani – jako jsou vařené a připravené k jídlu obiloviny, pomerančový džus a máslo másla – má vysoký obsah argininu a současně nízké množství lyzinu, takže vaše ranní jídlo převezme nějakou změnu. Gordon vám doporučuje vyhnout se obilovinám, krému z pšenice, ovesné mouky, bílé nebo celozrnné toasty a sladkých snídaňových předmětů, jako jsou muffiny a pečivo. Cukroví zpracované potraviny mohou potlačit imunitní systém a vyvolat vypuknutí herpesu.

Mléčné výrobky

Jemný jogurt má téměř třikrát tolik lysinu než arginin a je vynikající volbou pro snídani stravy pro herpes. Mnoho druhů ovoce – zejména tropického druhu – má také nízký obsah argininu, takže si můžete vychutnat šálek jogurtu smíchaného s nakrájenou papáji nebo ananasem. Většina ovoce je také dobrým zdrojem vitamínu C, což je imunitní posilovač. Vyvarujte se přidávání granol nebo ořechů na vrchol svého jogurtu, i když, protože tyto potraviny jsou vyšší v argininu. Pokud nejste fanoušek jogurtu, nahradit chata nebo sýr ricotta a používat stejné druhy ovoce.

Rychlá snídaně

Pro dny, kdy si spěcháte nebo potřebujete rychlé jídlo, udělejte hladké mléko se základnou z mléka nebo mléka s nízkým obsahem tuku, pro poměr lysinu k argininu asi 2 až 1. Smíchejte mléko s vaším oblíbeným syrovátkovým práškem a některým mangánem bohatým na vitamín C. Zelení jako chard a kale dodávají vitamíny B, které vám pomáhají zvládat stres, a tak si i tyhle vegetariány promíchejte do vašich smoothies. Ve skutečnosti je většina zeleniny přirozeně vysoká v lyzinu, takže si myslíte mimo snídani a rozmazlete některé celery nebo papriky s kozím sýrem. Když jste opravdu spěcháni, přineste jablko, které se bude hrnout v autě, nebo hrst suchého ovoce, jako jsou meruňky nebo fíky. Michael Murray, ředitel pro přírodní medicínu, doporučuje zelené nápoje vyrobené ze spiruliny, chlorelly, pšenice a podobně.

Vařené pokrmy

Vajíčka mají asi 1-1 poměr lysinu k argininu a některé potraviny, které přidáte do vajíček, zvýší obsah lyzinu a vitamínu. Například připravte omeletu nebo frittata s uncí drceného švýcarského, mozzarella nebo sýra Cheddar a velkorysou pomoc vašich oblíbených vegetariánů, jako jsou papriky, houby a špenát. Pokud jíte maso, přidejte do vajec nějakou sekanou šunku nebo na boku nakrájejte plátek kanadské slaniny. Podáváme čerstvé ovoce, nakrájené avokádo, černé fazole nebo jablko.