1,800 kalorie jídlo plán

Podle USDA je správné konzumování správného množství kalorií důležité při řízení zdravé hmotnosti. Potravinová skupina o hmotnosti 1 800 kalorií by měla zahrnovat každou z potravinových skupin a měla by být rozdělena po celý den mezi jídla, občerstvení a veškeré nápoje obsahující kalorie.

1,800 kalorií

Vyvážený plán stravování o hmotnosti 1 800 kalorií obsahuje osm porcí bílkovin, 14 porcí sacharidových potravin, tři nebo více porcí neškrobové zeleniny, pět porcí tuků a veškeré potraviny bez kalorií. Jedna unce masa, drůbeže, fazole nebo sýra se považuje za porci bílkovin. Možnosti sacharidů zahrnují malou hrušku, jeden plátek chleba nebo jednu šálku mléka. Vyberte si neškrobovou zeleninu, jako je brokolice a mrkev, nejméně v polovině šálku. Jedna čajová lžička margarínu nebo olivového oleje počítá jako podávání tuku.

Potraviny, které chcete vybrat

Zdravá výživa zahrnuje každou skupinu potravin a rovnováhu sacharidů, bílkovin a tuku. Zahrňte možnosti chudých proteinů, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, zdroje celých zrn a různé druhy ovoce a zeleniny.