Bolesti zad z ledviny

Bolesti zad jsou běžnou stížností, zvláště když lidé stárnou. Zatímco to může být často chalked až k poškození svalů nebo stresu, přetrvávající bolesti dolní části zad nebo bolest boků může být příznakem vážného onemocnění ledvin. Kvalita bolesti je často důležitou stopou pro různé typy onemocnění ledvin. Je důležité, aby nedošlo k autodiagnostice a lékaři, pokud je bolesti zad přetrvávající.

Typy bolesti a příznaky

Bolest břicha může být náhlá a bodavá, nebo nudná a bolestivá. To může zůstat lokalizováno na jednom místě nebo se zdá, že se pohybuje v různých oblastech vašeho spodního zad a boků. Tato bolest může být také doprovázena dalšími příznaky, jako je časté a bolestivé močení, horečka, nevolnost a únava. Pečlivě definujte problém pro svého lékaře, protože typ bolesti a přítomnost dalších příznaků jsou důležitými stopami pro diagnózu.

Ostrá bolest

Obličky nebo uretrální kameny jsou podle Medline Plus jednou z nejčastějších příčin bolesti boku. Tato bolest je často velmi ostrá a akutní. Je tak těžké, že drogově závislí často tvrdí historii kamení při pokusu o získání léků od lékařských poskytovatelů. Samotná bolest může migrovat, když se kámen ureterů prochází, čímž se stále více bolesti, tím více je kámen z močového měchýře. Kromě bolestí může být procházení kamenů bez problémů. Chronické překážky však mohou způsobit nevratné poškození. Je důležité kontaktovat lékaře, kdykoli zaznamenáte tento typ bolesti.

Tupá bolest

Jemná bolest je častěji spojována s mírně pokročilým chronickým onemocněním ledvin. Mezi takové nemoci patří diabetická nefropatie, IgA nefropatie, FSGS, renální dysplázie nebo některá z mnoha onemocnění, které způsobují jizvení malých ledvinových filtrů nazývaných glomerul. Podle Národní ledvinové nadace, ačkoli bolest boků je v raných stádiích neobvyklá, Často se objevuje v pozdějších stádiích onemocnění. Přesná příčina této bolesti není známa.

UTI

Jemná, bolestivá bolest může být také spojena s infekcemi močových cest nebo UTI. Močový systém zahrnuje močový měchýř, močové trubice a ledviny. Pokud je infekce lokalizována v ledvinách, infekce se nazývá pyelonefritida. To vyžaduje okamžitou léčbu, aby se zabránilo trvalému poškození ledvin. Dalšími příznaky, které jsou pro UTI běžné, jsou bolestivé močení, horečka a nevolnost.

Rakovina

Bolest zad může být také známkou nádorů ledvin. Podle Anton J. Bueschena, autora kapitoly o bolestech na boku, která se objevuje v knize “Klinické metody”, není bolest “nejčastějším příznakem, a když je přítomna bolest, je často spojena s dalšími příznaky.” Obvykle tento typ bolesti doprovází pokročilé nádory.