Tělesné hmotnosti cvičení pro děti

Podle Americké pediatrické akademie má trénink na odpor pozitivní vliv na sílu, kostní minerální hustotu, složení těla, kardiovaskulární kondici, profil lipidů v krvi a duševní zdraví u dětí. Síla trénink také zlepšuje sportovní výkon a snižuje zranění mezi mladými sportovci. Pro nejvíce pokroku by děti měly dělat tyto cvičení dvakrát nebo třikrát týdně. Než vaše dítě zahájí program výcviku proti odporu, ujistěte se, že chápe, jak správně provádět cvičení. Cvičení s tělesnou hmotností jsou dobrým výchozím bodem, protože jsou bezpečnější pro malé děti a nevyžadují používání zařízení.

Toto cvičení s klasickou tělesnou hmotností posiluje pectorals, deltoidy a triceps vašeho dítěte. Chcete-li provést pushup, nechte své dítě ležet lícem dolů na podlaze, její tělo je rovné a nohy se mírně rozšiřují. Nechte ji položit dlaněmi na podlahu, takže jsou o něco víc než ramena. Zatímco drží tělo rovně, měla by se přitisknout k sobě, dokud její ruce nebudou úplně roztaženy a pouze její ruce a prsty se dotýkají podlahy. Požádejte ji, aby pomalu snižovala tělo a ohýbala si lokty, dokud se její hrudník nedotkne podlahy. Pak by se měla znovu zvednout. Vaše dítě by mělo provádět dvě nebo tři sady tolika kolikrát může dělat. Pokud jsou tradiční kliky příliš obtížné zpočátku, může je provést s kolenami na podlaze.

Squats posilují dolní část vašeho dítěte. Toto cvičení se zaměřuje na kvadriceps, hamstrings a glutes. Vaše dítě by mělo spustit squat ze stojící pozice s rukama na bocích a nohách kolem boků. Požádejte ji, aby pomalu ohýbala kolena, dokud její stehna nebyly rovnoběžné s podlahou. Pak by měla stát rovně nahoru. Řekněte svému dítěti, aby předstíral, že sedí na židli během výkonu squatů. Měla by provádět dvě série šesti až osmi opakování.

Cvičení posilující jádro zlepšují držení těla vašeho dítěte a rovnováhu. Chrlí se zaměřují na jádro, konkrétně na abs. Chcete-li provést krizi, mělo by vaše dítě ležet se skloněnými koleny a dnem nohou na podlaze. Nechte ji položit rukama na stehnech s rukama roztaženými. Měla by pomalu zvedat ramena a svršek od podlahy, zatímco si posunula ruce po stehnech. Její spodní část by měla zůstat po celou dobu cvičení. Když se dotýká jejích kolen, požádejte ji, aby přestala a pak se vrátila do výchozí pozice. Vaše dítě by mělo provést jednu nebo dvě sady tolika drtí, jak může doplnit dobrou formou.

Superman, který se zaměřuje na zadní svaly, je zábavné cvičení pro děti. Vaše dítě by mělo ležet lícem dolů na podlaze. Požádejte ji, aby si přímo před hlavou natáhla ruce. Pak by měla současně zvednout nohy a ruce pár centimetrů od podlahy. Nechte ji pozastavit a pak spusťte ruce a nohy zpět na podlahu. Vaše dítě by mělo dokončit jednu nebo dvě sady šesti až osmi opakování. Řekni jí, aby předstírá, že je Superman létající vzduchem. Přidejte některé smíchy tím, že jí řekne, aby dala pozor na ptáky a letadla.

Kliky

Squats

Chyby

Superman