Akné způsobené antikoncepční pilulky

Tablety proti narození mohou obsahovat progestin, estrogen nebo kombinaci obou hormonů, podle Young Women’s Health, internetové stránky sponzorované dětskou nemocnicí Boston. Zatímco některé značky pro kontrolu porodu pomáhají snížit výskyt akné, jiné mohou stimulovat hormony spojené s akné. Znalost rozdílu vám může pomoci určit správnou pilulku proti narození.

Typy

Kombinace antikoncepčních pilulky jsou ty, které obsahují estrogen a progestin – také známé jako kombinované pilulky, podle Young Women’s Health. Estrogen v pilulech působí na potlačení působení hypofýzy a brání vaječníkům uvolnit vajíčko, které je známé jako ovulace. Progustin v pilulku zabraňuje tomu, aby se spermie dostala do vajíčka, aby ho oplodnila. Uterinní podšívka se také stává tenčí, což znamená, že oplodněné vejce nemusí být schopno se připojit k podšívce. Pilulky, které užívají pouze progesterin, působí na potlačení ovulace a ztenčení děložní dělohy.

Funkce

Pilulky proti progestačním účinkům jsou spojeny se zvýšeným výskytem akné, protože progesteron má některé vlastnosti hormonu známého jako androgen, říká doktorka Audrey Kuninová, dermatologka, která píše o DERMA doktorovi. Androgeny jsou zodpovědné za hormony spojené s mužskými vlastnostmi, včetně akné. To je proto, že hormony mohou stimulovat tvorbu kožního mazu, což může způsobit ucpání pórů, což vede k rozvoji akné, podle Mayo Clinic. Když užíváte antikoncepční pilulku pouze pro progestin, tableta může trvat na těchto androgenních účincích, což způsobuje průlom. Není tomu tak vždy.

Indikace

Zatímco pilulka pouze s progestinem je spojena s větším výskytem akné, některé ženy mohou podle zdravotního stavu mladých žen potřebovat užívání pilulky pouze s progestinem na základě jejich zdraví. Vzhledem k tomu, že některé ženy nereagují dobře na syntetický estrogen nalezený v kombinační pilulce, může být jedinou formou, pokud užíváte antikoncepční pilulku.

Expertní přehled

Užívání antikoncepční značky, která obsahuje progestin, který může přispět k akné, nemusí nutně znamenat, že se u Vás objeví akné, tvrdí Dr. Kunin. “Většina žen nebude mít akné vzplanutí způsobené” špatnou volbou “značky BCP a není důvod, proč by se každý měl vzdát své oblíbené perorální antikoncepce,” říká Dr. Kunin. Doporučuje mluvit se svým lékařem, pokud máte obavy týkající se akné a antikoncepčních tablet.

Závěr

Pilulky s progesterinem jsou 98 procent účinné v prevenci těhotenství, podle Young Women’s Health. Pokud si přejete užít antikoncepční pilulku, mohou pilulky pouze s progestinem nabídnout účinnou alternativu – zvláště pokud nemůžete užívat syntetický estrogen. Zatímco existuje zvýšené riziko pro vývoj akné, může to být potenciálně minimalizováno prostřednictvím preventivní péče o akné.