Akupresurní léčba pro záchvaty očí

Akupresura je forma čínské medicíny, která používá tlaky, spíše než jehly, ke stimulaci určitých bodů na těle. Akupresurní zasedání může poskytnout relaxaci svalů a současně také potenciálně zmírnit určité příznaky. Ošetření očí a svalů a křeče reagují na akupresuru a léčbu akupunktury. Váš lékař by si mohl vybrat body blízké nebo daleko od postižené oblasti, aby pomohla zmírnit svalové kontrakce. Poraďte se svým lékařem o svém stavu předtím, než se pokusíte o akupresuru.

Typy očních křečí

Tři nejčastější typy záchvatů zahrnují menší záchvaty, esenciální blefarospazmus a hemifaciální křeče, podle Michaela Kellogga Eye Center. Menší záchvat je dočasný a často bezbolestný, zahrnující horní nebo spodní víčko. Příčinou abnormálních nervových impulsů je esenciální bérfarospasmus, který je vzácný, ale potenciálně oslabující, protože může zahrnovat svaly na obličeji a krku. Krvácení očních víček doprovázené křečemi v jedné polovině svalů obličeje je považováno za hemifaciální spazmus. Tato podmínka často vyplývá z komprese nebo poškození tváře a může trvat několik měsíců, než se vyřeší. Body akupresury pro každý typ jsou obvykle stejné. Počet návštěv za týden se však může lišit v závislosti na závažnosti vašeho stavu.

Oční záchvaty v čínské medicínské teorii

Tradiční čínská medicína je založena na přírodních prvcích a rytmech země. Jako součást přirozeného světa má lidské tělo procesy a podmínky, které mohou napodobovat přírodní prvky, jako je teplo a chlad – mysli na horečku a zimnici. Vzrušení a svalové křeče, zvláště ty, které se pohybují nebo přicházejí a odcházejí, se podobají “větru” v teorii čínské medicíny. Vítr může vést k přetížené energii qi, která podle teorie TCM nemůže správně cirkulovat. Toto stadium nazývá qi, což může vést k svalové slabosti a kontrakci.

Akupresura Body

Váš praktický lékař by mohl stisknout gallbladder bod 14 a extra bodu yuyao, aby pomohl zmírnit zášklby očních víček. Yuyao se nachází ve středu obočí, zatímco žlučník 14 je přibližně o jeden palec nad ním. Žaludeční body 2 a 3 – umístěné v souladu se žákem, pod očima – jsou také indikovány pro křeče očních svalů. V roce 2002 publikovala “Lékařská akupunktura” studii, která rovněž použila bod tenkého střeva 18, yin tang a trojitý teplo 22 k léčbě spasmů očních víček. Tenké střevo 18 se nachází pod vnějším okem na lícní kosti, zatímco jiný tang leží přímo mezi obočím a trojitým ohřívačem 22, který se nachází pod chrámem. Distální body, jako je například tlusté střevo 3, mohou na druhé straně zmírnit zášklby očních svalů.

Podpora výzkumu

Výzkum podporující použití akupresury v křečích očních svalů je omezen. Akupunktura, jak dokazuje výše zmíněná studie, může pomoci při těžkých případech blefarospazmu nebo záškubu očních víček. Stimulace účinných bodů prsty nebo masážním nástrojem může stále vyvolat pozitivní reakci. Poraďte se s lékařem a licencovaným čínským lékařem o tom, který typ terapie je nejlepší pro váš stav.