Alergické reakce na stříbrné šperky

Alergické reakce na stříbrné šperky mohou trvat roky, než se vyvíjejí, protože čas na pokovování povrchu šperků trvá. Alergie stříbrného šperku je opravdu niklová alergie. Alergie je formou kontaktní dermatitidy, která začíná, když malé množství niklu používané v stříbrném šperku vylévá a přichází do styku s kůží. Vzhledem k tomu, že čisté stříbro je příliš měkké k použití v špercích, nikl se přidává k stříbro, aby se zlepšil jeho lesk a síla.

Symptomy alergie

Pokud jste alergičtí na stříbrné šperky, měli byste vidět příznaky kontaktní dermatitidy. Kůže kolem a pod šperkem se zapálí, svědí a usuší. Silné alergické reakce způsobují, že kůže vypadá červeně, šupinatá a šupinatá. Mohou také vyrážet puchýře a vyrážky. U méně závažných alergických reakcí se vaše kůže stane jen mírně podrážděná a změkčená.

Odbarvení

V závislosti na ostatních slitinách použitých ve vašem stříbrném šperku může být změna barvy černá, modrá nebo zelená. Odfarbení je způsobeno oxidací stříbra nebo opakovaným použitím mýdla a pleťových látek na kůži šperky. Chemická změna může způsobit reakci u citlivých lidí. Zbarvení nemusí být nutně alergickou reakcí, ale může být neškodné a snadno se vypláchnout.

Nickelová alergie

Niklové alergie postihují 7% až 15% mužů a 24% až 36% žen. Nikl se používá v minutových množstvích stříbrných šperků a dosahuje kůže, když je stříbrný povrch šperků poškrábaný. Při smíchání s vlhkostí a jinými chemikáliemi na pokožce vytváří nikl soli niklu, které jsou zodpovědné za alergické reakce. Niklové alergie mohou být diagnostikovány pomocí náplasti. Alternativně můžete provést modifikovaný test doma tím, že připojíte niklovou minci na vnitřní stranu paže po dobu 48 hodin. Pokud jste alergičtí na nikl, na pokožce se objeví příznaky kontaktní dermatitidy.

Léčba a prevence

K léčbě alergických reakcí na stříbrné šperky použijte zvlhčovače, antihistaminiky a hydrokortisonové krémy. Pokud se rozhodnete ponechat šperky, můžete zabránit dalším alergickým reakcí tím, že povlečíte stranu do styku s pokožkou jedním z mnoha produktů určených k vytvoření jasného štítu. Další možností je použití čistého laku na nehty. Galvanické pokovování stříbrné části také zabraňuje vyluhování niklu. Jiné méně nákladné řešení zahrnují udržení čisté pokožky a stříbra, nanášení prášku na kůži pod stříbrnou a častější nošení šperků.