Ayurveda a alkalické potraviny

Ayurveda je holistický léčebný systém, který podle článku o kruzích světla je založen na předpokladu rovnováhy mezi myslí, tělem a duchem pro optimální zdraví a pohodu. V Ayurvedě jsou potraviny chápány jako léky, schopné prevence a léčby nemocí. Kyseliny tvořící potraviny tvoří velký podíl stravy na Západě a jsou považovány za hlavní příčinu moderních onemocnění a špatného zdraví. Tím, že zvýšíte příjem alkalických potravin, můžete zlepšit své zdraví a obnovit správné alkalické a kyselé pH vašeho těla.

Ayurveda Diet

Ayurveda filozofie učí, že onemocnění a onemocnění se projeví, když nastane disharmonie doshas nebo životní energie. Existují tři dohasy, z nichž každý má odpovídající prvky. Vata má vzduch i: Pitta má oheň a vodu a kaphu, vodu a zemi. Jednotlivé osobnostní rysy, silné a slabé stránky jsou kategorizovány jeho dávkou a podle článku Ayur Balance jsou potraviny zařazovány také podle chuti, ať už jsou slané, sladké, kyselé nebo hořké. Štíhlost a štiplavost také určují druhy potravin. Nerovnováhy lze napravit přidáním určitých potravin do vaší stravy. Potraviny, jako je jogurt a salát, ochlazují přehřátou Pitta dosha a mastné potraviny poskytují mazání pro příliš suchý vzduchový prvek Vata dosha.

Obnovení rovnováhy potravin

Ajurvédské jídlo obnovuje rovnováhu vaší dominantní dávky pro optimální zdraví a wellness. Článek holistického článku podrobně popisuje způsob, jakým dochází k nerovnováze dosha. Například, nerovnováha Pitta dosha se může projevit, pokud je příliš mnoho ohně a nedostatek vody, který podle článku způsobuje, že se voda odpařuje. Příliš mnoho vody vypálí Pittův oheň. V takovém případě mohou být konzumovány pikantní horké, chlazené potraviny nebo vodnaté potraviny, aby se dosáhla rovnováha Pitta dosha. Tato teorie je použitelná pro všechny doshas a jejich odpovídající prvky.

Kyselé diety

Energize For Life přisuzuje společenské změny a rychlé tempo moderního dne jako příčinného faktoru pro nevhodnou dietní volbu. Většina diety na Západě je tvořena vysoce rafinovanými, zpracovanými a nevyžádanými potravinami, jako je bílý chléb, mikrovlnná jídla, mléčné výrobky, sladké občerstvení, alkohol, sýtené nápoje, káva a vysoce nasycené tuky a maso. Tyto potraviny, které jsou vysoce kyselé, poskytují úrodnou půdu pro projev chorob a nemocí.

Stabilizace alkalické kyseliny

Pokud vaše strava obsahuje převážně kyselé potraviny, je kyselé a alkalické váhy narušeno, což má škodlivý vliv na vaše zdraví. Kyselé tekutiny obklopují buňky vašeho těla, což způsobuje bolesti hlavy, únavu a oslabený imunitní systém, takže jste náchylní k nachlazení a chřipce. Alkalické potraviny podporují zdraví vašich buněk, které podle článku o přírodní terapii jsou mírně vyšší v zásaditosti. Když dojde k nemoci, vaše hladina pH klesne pod 7,0. Pokud klesají hladiny kyselin a snižují hladiny pH, vaše tělo je nuceno spálit alkalické zdroje, aby přežily. Tělo nevyrábí přirozeně alkalické, takže konzumace velkého množství alkalicky tvarovaných potravin je zásadní pro to, aby vaše tělo udrželo zdravou kyselou alkalickou rovnováhu.

Rozměry jídla

Jídlo by se mělo skládat z 80 až 70 procent alkalických potravinářských potravin a 30 až 20 procent kyselin tvořících potravin. Celé potraviny, čerstvá zelenina, mandle, zelené šťávy, čočka, nenasycené zdravé oleje a čistá voda jsou příklady alkalicky tvarovaných potravin. Všechno ovoce, kromě avokád, citronů, limet, vodních melounů, rajčat, grapefruitů a rebarbory, je podle zásadního průvodce jídlem na stránkách Energize For Life kyselé. Přestože mnoho druhů ovoce, jako jsou banány a jablka, jsou alkalické, po konzumaci se stávají kyselými. Citrusové plody jsou kyselé, ale jednou se jedí alkalizují. Mějte to na paměti při výběru potravin pro alkalitu, jelikož jiné druhy potravin se také mění po metabolizaci.