Může diabetik jíst pizzu a čínské jídlo?

Osoba s cukrovkou může jíst cokoliv, takže můžete určitě zahrnout pizzu a čínské jídlo do menu. To neznamená, že můžete jednat jakýkoli druh jízdného s opuštěním nebo bez ohledu na jiné potraviny ve vaší nabídce pro den. Pečlivé plánování a vyvážená výživa hrají zásadní roli v léčbě symptomů cukrovky.

Vyvážená strava pro osoby s diabetem zahrnuje v podstatě stejné potraviny, které byste našli na výživě zdravé stravě pro každého – kombinaci složitých sacharidů, chudých bílkovin, ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Zdravá výživa zahrnuje také zdravé tuky, jako jsou například tuky v olivovém oleji, mastné ryby, mandle a vlašské ořechy. Dobrá bilance zahrnuje získání 40 až 60 procent vašich denních sacharidů ze sacharidů, 20 až 35 procent bílkovin a 20 až 35 procent tuku. Chcete-li pomoci při léčbě cukrovky, měli byste omezit rafinované uhlohydráty a promíchat vaši spotřebu rafinovaných i složitých sacharidů s jinými potravinami.

Pizza kůrka obvykle obsahuje kůru z bílé mouky, rafinovaný sacharidy. Abyste se vyhnuli náhlým výkyvům hladiny cukru v krvi, omezte množství pizzy, kterou jíte kdykoli. Objednejte tenkou krustovou pizzu a vyberte si pizzu z celé pšenice, pokud je k dispozici. Váš výběr zálivků se také ukazuje jako důležitý při léčbě cukrovky. Sýr, dobrý zdroj vápníku, obsahuje určitý cukr. Objednat si pizzu s lehkým sýrem. Musíte také řídit vaši váhu a cholesterol ke kontrole příznaků diabetu. Máte-li zájem o masové pokrmy, je kuře lepší než pepperoni. A pokud přidáte hodně zeleniny – rajčata, brokolice, houby, zelené papriky, špenát – tyto komplexní sacharidy pomohou vyvážit rafinované sacharidy v pizzové kůře. Glykemický index, systém, který vyhodnocuje potraviny na základě jejich vlivu na hladinu cukru v krvi, poskytuje nástroj pro udržení vaší pizzy co nejpříjemnější vůči cukrovce.

Čínské jídlo zahrnuje volby příznivé i nepříznivé pro léčbu diabetu. Vyberte si pokrmy, které obsahují zeleninu a vyvarujte se těm, které obsahují sladké omáčky – oranžové kuře, kung pao kuře, sladké a kyselé vepřové maso. Části podávané v čínských restauracích se mohou ukázat jako příliš velké, takže plánujete sdílet vstup s přítelem nebo zachránit zbytky na další den. Pokud je to možné, zvolte hnědou rýži přes bílou barvu. Hnědá rýže může snížit hladinu cukru v krvi, zatímco bílá rýže může způsobit nezdravé zvýšení. Čínská jídla má také tendenci obsahovat hodně sodíku. Objednejte si jídlo bez sójové omáčky.

Poraďte se s lékařem, než přidáte do stravy nějaké nové potraviny. Vaše schopnost zahrnout potenciálně nepříjemné potraviny, jako je pizza a čínská jídla do vašeho stravovacího plánu, závisí na vaší celkové schopnosti zvládat příznaky diabetu. Pokud potřebujete zhubnout, například pizza a některé druhy čínského jídla nepomůže. Pokud jste byli nedávno diagnostikováni s diabetem, možná budete chtít držet bezpečnější volby, dokud se nenaučíte více o léčbě cukrovky.

Vyvážená strava

Pizza

Čínské jídlo

Úvahy