Může pít příliš mnoho červeného vína způsobit vnitřní poškození a rektální krvácení?

Sklenici vína denně mohou být prospěšné pro vaše zdraví. Ačkoli sklenici vína denně je široce uznávána jako bezpečná pro většinu lidí, existuje riziko poškození gastrointestinálního traktu pro podskupinu populace. V některých případech může spotřeba červeného vína vést k vnitřnímu poškození nebo rektálnímu krvácení.

Riziko vína v porovnání s jiným alkoholem

Američané pijí asi 1 1/2 litru vína na osobu ročně, ve srovnání s asi 4 1/2 litrem piva a jen více než 2 1/2 litry lihovin nebo alkoholu. 5 oz. Sklenice vína má stejné množství alkoholu jako 12 oz. Sklenici piva a 1,5 oz. Shot sklenice likéru. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí považují tyto tři typy alkoholu za stejné riziko. Jinými slovy, sklenici červeného vína nepředstavuje žádné riziko pro vaše gastrointestinální trakt nebo GI trakt, než jak pivo, tak alkohol užívané v mírných dávkách, podle současného výzkumu.

Alkohol a váš GI trakt

Hodně pití, označované jako nadměrné užívání alkoholu, je spojeno s chronickými onemocněními, jako je jaterní cirhóza, pankreatitida, různé druhy rakoviny, jako je jater, úst, krku, hrtanu a jícnu, a vysoký krevní tlak a psychické poruchy podle CDC . Co je méně známé ve vědeckém a veřejném zdravotním společenství, jsou účinky alkoholu v průměrné až nízké konzumaci alkoholu. Spotřeba alkoholu může poškodit sliznici nebo vrstvu sliznic žaludku a střev. Někteří lidé se zdá, že jsou na toto poškození citlivější než jiní, kteří po konzumaci alkoholu zažívají záněty a léze mnohem rychleji než ostatní lidé. Tyto léze a záněty mohou způsobit krvácení, které se může objevit v konečníku.

Aktuální výzkum

Nedávné hodnocení výzkumu týkajícího se užívání alkoholu a GI traktu zveřejněné v roce 2005 “Trávicí onemocnění” zjistilo, že mezi užíváním alkoholu a rizikem trávícího onemocnění existuje poměr rizika a závislosti na dávce. Odpověď na dávku znamená pouze to, že čím víc si vezmete, tím větší je riziko. Výzkumníci dospěli k závěru, že pití alkoholu nepředstavuje nejmenší riziko, ale mírná konzumace alkoholu, kterou CDC definuje jako jeden den denně pro ženy a dva pro muže, nepředstavuje podstatně zvýšené riziko.

Úvahy

Může se stát, že pokud se u Vás vyskytne krvácení po konzumaci alkoholu, přestane pít nebo snížit množství, které pijete, může tento problém vyřešit. Nicméně poškození střev a krvácení z konečníku mohou být příznaky vážných zdravotních problémů, nikoliv jen okamžitá reakce na vaše sklenku červeného vína. Vzhledem k příznakům může být zdráhavý mluvit s poskytovatelem zdravotní péče kvůli rozpakům nebo pocitu, že váš lékař prostě řekne, abyste přestali pít. Nicméně, jediný způsob, jak vědět skutečně buď vaše osobní rizika konzumace alkoholu nebo důvody pro vnitřní poškození nebo krvácení, je navštívit lékaře.