Tipy na pečení ječné mouky

Ječmenová mouka je vyrobena z mletého perlového ječmene nebo ječmene z celých zrn, které má odstraněnou vnější plevy. Mouku z ječmene můžete použít jako náhražku části mouky v receptu na pečení pro zdravotní účely a dosáhnout určitých změn v textuře. Vzhledem k nízkému obsahu lepku však neměli byste náhradu mouky z ječmene za všechny mouky, které jsou požadovány v receptu.

Ječmenová mouka je zdravější alternativou k použití bílé a pšeničné mouky v pečených výrobcích. Podle Coleen a Bob Simmons, autorů “Vaření s obilím”, ječmen je nízkotučný, nízkoleskulový zrn, který má vysoký obsah komplexních sacharidů, vlákniny, bílkovin a některých vitamínů a minerálů. I když je ječmen výrazně nižší než gluten než ostatní mouka, jako je pšeničná mouka, lidé s celiakií nebo alergií na pšenici by si měli stále opatrně užívat jarní mouku jako náhražku ve vaření, neboť nejsou 100% bezlepkové.

Ječmenová mouka postrádá dostatečný lepek pro mnoho dobrých receptů. Při výrobě pečeného zboží, které vyžaduje lepek, kombinujte ječmenovou mouku a pšeničnou mouku tak, aby obsahovaly celkový obsah mouky, který recept vyžaduje. Čím více má pečené zboží růst, tím pomalejší by měla být méně mouka z ječmene. Pro bochníky kvasnicového chleba by mouka z ječmene měla představovat pouze 20 až 25 procent celkového obsahu mouky. U plochých chlebů můžete použít trochu víc. Pro rychlé chleby a sušenky můžete použít mouku z ječmene až na polovinu obsahu mouky. Není vhodné používat více než 50 procent jablečné mouky v každém receptur na pečení.

Při pečení jsou pro dosažení požadovaných výsledků nezbytné přesné měření. Čerstvě mletý ječmen se usadí po několika dnech, což znamená, že jeho objem se zdá být větší ihned po broušení než po chvíli, kdy to sedí. Chcete-li přesně měřit ječmen mouku pro recept, nepoužívejte čerstvě mletý ječmen, pokud nemáte pár dní, než se usadíte. V opačném případě nemusí mít ve vašem receptu dostatek mouky. Jedním ze způsobů, jak pomoci čerstvě mletou ječmenovou mouku usadit rychleji, je poklepat na kontejner pevně proti pultu.

Pečivo vyrobené z ječmenné mouky, zejména z chleba, má jinou konzistenci než ty, které byly vyrobeny z jiných druhů mouky. Ječmenová mouka činí pečivo více než mouka vyrobená z jiných zrn. Mouka z ječmene také dává pečenému zboží strukturu podobnou dortu, na rozdíl od chleba.

Výhody zdraví

Lepek

Správná měření

Rozdíly v kvalitě