Aloe vera šťáva a zácpa u dětí

Znečištěné dítě je děsivé dítě a chronická zácpa může vést k bolestivým análním trhlinám a postiženým stolici. Rodiče chtějí dát svému dítěti nejjemnější lék, který je k dispozici, a někteří lidé předpokládají, že šťáva z aloe vera je bezpečné, všestranné projímadlo. Zatímco šťáva z aloe vera je přirozená, není nutně bezpečné, zvláště pro děti. Nejlepším řešením je požádat lékaře o doporučení léčby, které bude záviset na příčině zácpy.

O zácpě u dětí

Zácpa se může objevit u dětí v důsledku stresu u stresu, léků nebo stravy s nízkými vlákny. Můžete si všimnout poklesu chuti k jídlu, podrážděnosti a stolice v dětském spodním prádle a dítě se může stát nevolno a mít bolestivé břicho. Lékař Vám doporučuje vhodný lék, a to buď na přepážce nebo na předpis, ale nikdy byste neměli dát vašemu dítěti klystýř nebo projímadlo, pokud to váš lékař výslovně neodporučí. Zatímco laxativní účinky aloe vera jsou vědecky dokázané, je stále ještě otázkou bezpečnosti.

O šťávě z aloe vera

Aloe šťáva není totéž jako gel z aloe, známá slobodní bunda. Zatímco aloe gel je vyroben z gooey uvnitř masité listy, aloe šťáva je vyrobena z celého listu a obsahuje aloe latex, tenká vrstva mezi vnější kůží a vnitřní dužina. Obavy z dlouhodobé bezpečnosti aloe latexu vedly Americký úřad pro kontrolu potravin a léčivého přípravku k zákazu použití aloe latexu v přebytečných laxativích přípravcích v roce 2002. Přestože aloe latex již není sama o sobě přijatelnou přísadou, Stále přítomen v džusu z celého listu.

Bezpečnost

Aloe vera šťáva se nedoporučuje pro zácpu u každého, ale především pro děti. MedlinePlus.com doporučuje, aby se přípravek používal u dětí, zejména u dětí mladších 12 let. Aloe vera může částečně paralyzovat střevní stěnu, což způsobuje obtížnější pohyby střev a může způsobit křeče a průjem u dětí. Naštěstí existují další možnosti léčby, které jsou pro děti bezpečnější.

Alternativy

Váš lékař vám řekne, jaký druh léku je třeba použít. V některých případech je pouze jednoduchý přídavek vláken, ale změkčení stolice nebo projímadlo může být v ostatních případech mnohem efektivnější. Lékařské centrum Univerzity v Marylandu doporučuje jako alternativu aloe na změnu stolice senna a cascara stolice, jsou příbuzné botanicky aloe, ale nejsou spojeny s negativními účinky na zdraví. Povzbudit dítě, aby jedl více ovoce a zeleniny a pilo více vody, může pomoci předejít budoucím událostem.