Beta-blokátory s alkoholem a kofeinem

Beta-blokátory jsou běžně předepisovány pro širokou škálu lékařských otázek, včetně onemocnění srdce a hypertenze. Předepsaný typ beta-blokátoru určuje, zda byste měli vyloučit kofein a alkohol z vaší stravy, zatímco jste na léčbě. Konzultujte s lékařem lékařskou pomoc, přizpůsobenou vašim okolnostem.

Použití beta-blokátorů

Beta-blokátory se používají k léčbě městnavého srdečního selhání, bolesti na hrudi známou jako angina a abnormálních srdečních rytmů známých jako arytmie. Beta-blokátory se také používají při léčbě hypertenze nebo vysokého krevního tlaku a mohou být použity k prevenci budoucích infarktů u pacientů, kteří zaznamenali alespoň jeden infarkt. MayoClinic.com uvádí, že beta-blokátory se také používají k léčbě migrény, úzkostné poruchy, určitých třesů, glaukomu a hypertyreózy.

Jak beta-blokátory fungují

Beta-blokátory fungují blokováním účinků adrenalinu na beta receptory ve vašem těle. Když jsou účinky adrenalinu blokovány, vaše nervové impulzy jsou zpomaleny. Pro léčbu srdeční činnosti zpomalují nervové impulzy, aby vaše srdce potřebovalo méně kyslíku a krve. Beta-blokátory mohou také bojovat proti arytmii ve vašem srdci. Existují dva hlavní beta receptory ve vašem těle, známé jako beta 1 a beta 2. Beta 1 receptory řídí sílu srdečního rytmu a tepové frekvence. Beat 2 receptory řídí svaly, které ovládají tělesné funkce. Beta-blokátory mohou být selektivní – pracují na obou beta 1 a beta 2 receptory – nebo neselektivní, pracují na obou.

Beta-blokátory a alkohol

Alkohol může snížit účinky beta-blokátorů, tvrdí Texas Heart Institute. Během užívání beta-blokátorů byste neměli pít alkohol, ledaže by váš lékař výslovně říkal, že byste mohli pít. Beta-blokátory se používají jako jeden typ léčby syndromu abstinenčního syndromu. Zpráva v časopise Postgraduate Medicine naznačuje, že beta-blokátor atenolol pomáhá snižovat příznaky abstinenčního syndromu, jako je agitovanost, změny vitálních funkcí a třesu.

Beta-blokátory a kofein

Anti-úzkostné účinky beta-blokátorů mohou být sníženy těžkým příjmem kofeinu, neboť kofein může celkově zvýšit úzkost. Konkrétně kofein může interagovat s beta-blokátory propranolol a metoprolol, což způsobuje zvýšení krevního tlaku. Propranolol a metoprolol jsou běžně předepisovány k léčbě srdečních onemocnění a vysokého krevního tlaku. Poraďte se svým lékařem o vhodném příjmu kofeinu, pokud jste na beta-blokátorech. Texas Heart Institute konstatuje, že byste se měli vyvarovat pití nebo konzumaci kofeinovaných potravin, nápojů nebo předpisů, pokud jste užívali beta-blokátory.