Může organický jablečný ocet pomáhat snižovat hladinu cholesterolu?

Jablečný ocet je často složkou nebo hlavním prvkem domácích prostředků. Podporuje léčbu alergií, vyrážky a infekcí a pomoc při trávení a podpoře úbytku tělesné hmotnosti. Zdá se však, že existují nějaké vědecké důkazy, které podporují životaschopnost octu jako doplněk ke snižování hladiny cholesterolu, ačkoli byste jej neměli používat jako náhražku tradiční medicíny ani bez souhlasu lékaře.

Cholesterol

Existují dva typy cholesterolu. Existuje dobrý cholesterol nebo HDL a je zde špatný cholesterol nebo LDL. Potřebujete oba být zdravé, ale je důležité, abyste měli vyšší HDL, protože pomáhá udržet váš LDL v kontrole a zabraňuje srdečním onemocněním. Udržení zdravé výživy a užívání cholesterolu je běžným léčebným postupem pro ty, kteří mají vysoký LDL cholesterol.

Jablečný ocet

Jablečný jablečný ocet se vyrábí kvasením jablek a během století se používá jako domácí lék na různé nemoci. Podle Earla Mindella, autora “Úžasného jablečného octu Dr. Earla Mindella”, ředění octa ve vodě může zlepšit trávení, regulaci krevního cukru a může podpořit úbytek na hmotnosti. Může být také aplikován lokálně k léčbě vyrážky a houb.

Funkce

Podle studie publikované v “Pákistánském časopise o biologických vědách” v roce 2009 může jablečný jablečný ocet pomoci regulovat cholesterol. Studie ukázala, že potkani, kteří pili ocet, zaznamenali snížení LDL cholesterolu a zvýšení HDL cholesterolu, zvláště pokud neměli cukrovku, což je nezbytná kombinace pro snížení rizika srdečních onemocnění.

Varování

Ačkoli studie v “Pákistánském časopise o biologických vědách” je slibná, neindikuje, zda by tyto výsledky byly u lidí stejné jako u potkanů. Je zapotřebí více studie, než se ocot může považovat za léčbu s vysokým obsahem cholesterolu. Stejně tak není náhražkou léčby, takže pokud máte vysoký cholesterol, navštivte lékaře nebo pokračujte ve své léčbě podle pokynů.