Může pít příliš mnoho alkoholu způsobit ulcerózní kolitidu?

Přibližně 500 000 lidí ve Spojených státech trpí ulcerózní kolitidou. UC je chronický stav, který je kategorizován jako typ zánětlivého onemocnění střev. Není známo žádné léčení ulcerózní kolitidy. Lékařské intervence a změny v životním stylu však mohou snižovat příznaky a mohou přivést nemoc k remisi. Nadměrná konzumace alkoholu je obecně nerozumná, protože může vyvolat příznaky ulcerózní kolitidy.

Popis

Ulcerózní kolitida je chronický zánět výstelky hrubého střeva doprovázený malými lézemi, které vyvolávají hnis a krvácení. Ulcerózní kolitida způsobuje břišní nepohodlí, horečku a častý průjem, což může vést k dehydrataci. Jiné příznaky mohou zahrnovat únavu, ztrátu chuti k jídlu a hmotnost, anémii a nevolnost. Zapálená výstelka tlustého střeva nemusí být schopna správně absorbovat vodu a živiny.

Způsobit

V současné době není známa příčina ulcerózní kolitidy. Rodinná anamnéza zánětlivého onemocnění střev je rizikovým faktorem pro vývoj UC a některé genetické abnormality jsou v korelaci s výskytem ulcerózní kolitidy. Imunitní systém často reaguje abnormálně na střevní bakterie, není však zřejmé, zda to přispívá k UC nebo je účinkem onemocnění. Spotřeba potravin nebo alkoholu nezpůsobuje ulcerózní kolitidu. Avšak konzumace více než ekvivalentu jedné sklenky vína denně významně zvyšuje pravděpodobnost recidivy symptomů, i když je onemocnění v remisi.

Životní styl a UC

Je možné zmírnit příznaky ulcerózní kolitidy s dietními a životními změnami. Spolu s konzumací jen malého množství alkoholu je užitečné snížit příjem kofeinu. Kofein stimuluje střeva a může zvýšit průjem, podle článku na webu MayoClinic.com. Jednotlivci reagují různě na různé potraviny, ale obvykle je doporučována strava s nízkým obsahem vlákniny a poměrně nevýrazná. Vyhněte se nápojům se sýrem a potravinám, které vyrábějí spoustu plynu, jako jsou fazole, brokolice a zelí. Pijte dostatek tekutin, aby nedošlo k dehydrataci. Vezměte si vitamíny a doplňky výživy. Stres může zhoršit příznaky. Chcete-li snížit stres, článek MayoClinic.com navrhne pravidelný cvičební program, trénink s biofeedbackem, meditaci nebo hypnózu.

Lékařské ošetření

Léčba příznaků ulcerózní kolitidy obvykle zahrnuje léky předepsané lékařem. V některých případech mohou závažné příznaky, jako je nadměrné krvácení, vyžadovat hospitalizaci. V některých případech je nutná operace. Chirurgický zákrok zahrnuje odstranění části nebo celého tlustého střeva a konečníku.