Můžete použít suchou tepnou saunu pro hubnutí?

Podle společnosti obezity a údajů, které shromáždili v roce 2007, je více než 25% dospělých Američanů klasifikováno jako obézní a se zvýšeným rizikem onemocnění. Úbytek hmotnosti může být náročný a zabere mnoho času. Suchá teplá sauna je jedna metoda, kterou lidé používají pro rychlou hubnutí.

Funkce

Suché teplá sauna se nachází ve fitness centrech a lázních. Jedná se o dřevěné obložené místnosti s lavičkami a topným mechanizmem. V některých případech může být místnost vyhřívána až na 185 stupňů Fahrenheita. To může v krátkém čase způsobit, že se pokožka zahřeje na přibližně 104 stupňů. Podle Harvardské lékařské školy jsou suché sauny relativně bezpečné pro většinu lidí, ale zdá se, že mají jen malý zdravotní přínos nad rámec relaxace a pocitu pohody.

Ztráta hmotnosti ze suché sauny

Při použití suché sauny můžete přijít o pivo tekutiny prostřednictvím pocení. Tyto tekutiny je však nutné vyměnit, aby se váha vrátila zpět. Někteří sportovci, kteří potřebují váhu pro svoji událost, to používají jako metodu snižování hmotnosti, ale chápou, že jsou dočasné a nepoužívají je pravidelně, bere na vědomí Národní asociace pro stabilitu a úpravu.

Vytváření hubnutí

Trvalá ztráta hmotnosti je dosažena vytvořením negativní energetické rovnováhy v těle. Toho dosáhnete tím, že spotřebujete méně kalorií než hoříte pravidelně. Úprava stravy a zvyšování fyzické aktivity mohou přinést udržitelné výsledky. Kalorie, které spálíte v sauně z důvodu zvýšeného pocení a zvýšené srdeční frekvence, nenahrazují účinnou dietu a plán tréninku, doporučuje webová stránka Hmotnostní ztráta pro všechny.

Dieta a cvičení Doporučení

Americká vysoká škola sportovní medicíny doporučuje každý týden 225 až 420 minut mírného až intenzivního cvičení, aby se dosáhlo výrazného úbytku hmotnosti. To by mělo být kombinací kardiovaskulárního cvičení a silového tréninku. Dodržujte nízkokalorickou dietu s nízkým obsahem tuku, která obsahuje složité sacharidy, chudé zdroje bílkovin a limity nasycených a trans-tuků. Zahrnujte různé druhy ovoce a zeleniny pro nezbytné vitamíny a minerály. Rozumný plán spolu se saunou – pokud se vám to líbí – vám dá výsledky, které si přejete.

Úvahy

Při používání suché sauny používejte bezpečnostní opatření, doporučuje Harvardská lékařská škola. Pokud jste nemocní nebo máte pocit, že jste v sauně, nechte. Po ukončení sauny a po dobu delší než 15 až 20 minut pijte dvě až čtyři sklenice studené vody. Diskutujte o používání sauny u svého lékaře, pokud užíváte nějaké léky, které způsobují, že vaše tělo se může přehřívat nebo bránit pocení, nebo pokud máte zdravotní stav, kdy je sauna kontraindikována. Použití suchého tepla není vhodné pro všechny.