Může dieta zvýšit hladinu albuminu?

Albumin, bílkovin v krvi, se rutinně měří za účelem posouzení celkového zdravotního stavu. Albumin byl také běžně používán k určení nutričního zdraví, ale interpretace hladiny albuminu – a jak řídit nízké hladiny – se v posledních letech změnila. Často, když jsou hladiny albuminu nízké, doporučuje se zvýšit dietary protein. Nicméně nízká hladina albuminu je ve skutečnosti spíše příznačná pro základní onemocnění nebo stav, jako je onemocnění ledvin, zánět nebo podvýživa. Při léčbě základních stavů je nejlepší způsob, jak zvýšit hladinu albuminu, zvyšování celkové kvality stravy může pomoci zvýšit hladinu albuminu u těch, kteří jsou podvyživeni.

Co znamená nízký albumin

Historicky byly nízké hladiny albuminu obviňovány z chudé stravy – nejvíce pozoruhodně nedostatek bílkovin – ale výklad tohoto testu se v posledních letech změnil. Výzkum publikovaný v časopise Journal of Medical Investigation v dubnu 2014 naznačil, že u lidí, kteří dostávali léčbu těžkých popálenin, nebyl albumin korelován s příjmem diety, ale byl spojen se zánětem. Revize z října 2006 publikovaná v “Praktické gastroenterologii” poznamenala, že iv těžkých případech podvýživy může hladina albuminu zůstat v normálním rozmezí. Podle článku z srpna 2004 publikovaného v časopise Journal of the American Dietetic Association, výzkumníci dospěli k závěru, že albumin nebyl přímým ukazatelem nutričního zdraví, ale spíše ukazatelem vlivu onemocnění na albumin. Například zánět – přítomný v mnoha chorobách – způsobuje, že se v těle rozkládají bílkoviny, což vede k poklesu albuminu.

Jak dieta ovlivňuje hladiny albuminu

Podvýživa, která je příčinou nízkých hladin albuminu, může být spojena s řadou stavů, které snižují chuť k jídlu – což způsobuje špatný příjem potravy a ztrátu hmotnosti. Když je nízký albumin spojen s podvýživou, zvyšuje se užívání kalorií a proteinů často doporučenou léčbou. Některé omezené údaje podporují tuto radu. Malá studie lidí, kteří dostávali dialýzu na selhání ledvin, ukončila léčbu albuminem po zvýšení příjmu kalorií a bílkovin, podle zprávy v březnu až dubnu 2005 “Peritoneální dialýza mezinárodní”. Další malá studie publikovaná v časopise Journal of Renal Nutrition v červenci 2004 ukázala, že hladiny albuminu se zlepšily u studovaných subjektů, kteří dostávali intenzivní poradenství ohledně zlepšení výživy. Nicméně článek z časopisu “Journal of the American Nephrology Society” z ledna 2010 přezkoumal 8 studií u lidí s onemocněním ledvin a nízkou hladinou albuminu a dospěl k závěru, že zvyšování kalorií nebo bílkovin není důsledně spojeno s lepšími hladinami albuminu.

Zvyšující se hladiny albuminu

Pokud chorobný stav způsobil špatnou výživu a výsledné nízké hladiny albuminu, snaha o zvýšení příjmu kalorií a bílkovin s výživnými potravinami může zlepšit zdraví. Vzhledem k tomu, že zánět je spojen s nízkou hladinou albuminu, může být prospěšné užívání protizánětlivé stravy, ačkoli je zapotřebí více výzkumu, aby se to spojilo s lepšími hladinami albuminu. Konzumace různých barevných druhů ovoce a zeleniny každý den spolu s celozrnnými, fazolemi, ořechy a semeny je strategií ke snížení zánětu. Podle “časopisu American College of Cardiology”, včetně omega-3 mastných kyselin ve formě ryb, vlašských ořechů nebo sóji také snižuje zánět.

Upozornění a bezpečnostní opatření

Nízká hladina albuminu naznačuje, že v těle je něco špatně, a proto se poraďte se svým lékařem k hodnocení a léčbě. Mnoho stavů může způsobit pokles počtu albumin, jako je onemocnění jater, zánět, nadměrné požívání alkoholu, léky a nadměrná hydratace, takže pracujte se svým lékařem na zlepšení nebo řízení základního důvodu tohoto nízkého výsledku testu. Pokud je nízký albumin způsoben podvýživou, může být užitečné zvyšování kalorií a bílkovin ve stravě. Registrovaný dietitian může také poskytnout nutriční terapii, která vás provede při provádění změn, aby byla vaše dieta optimalizovaná pro vaše zdravotní potřeby a aby byly splněny všechny potřebné nutriční potřeby., Autor: Kay Peck, MPH, RD