Sety pro lukostřelce pro začátečníky

Lukostřelba má dlouhou a bohatou historii, která z ní činí oblíbený sport pro lukostřelce, lovce a olympijského sportovce. Použitím luku ke spuštění šipky, která zasáhne určitý cíl, je obohacující zážitek, který vyžaduje jen trochu fyzické koordinace – a docela duševní zaměření. Lukostřelecké sady jsou snadno dostupné, aby začal začátek lukostřelce se souborem luku, šipek a ochranného zařízení.

Expertní přehled

Rozhodování o tom, jaký typ lukostřelby, který se má dostat pro začínajícího lučištníka, může často vyvolat desetiletí diskusi mezi tradičními a moderními lučištníky. Tradiční lukostřelci obhajují použití lukostřelců nebo rekurují luky namísto složených luků s pozorovacími systémy a řemenicemi, které dávají lučištníkovi mechanickou výhodu. “Který systém je velkou otázkou, ne?” Říká Johnathan D. Karch z 3Rivers Nabídka lukostřelby v Ashley, Ind. “Doporučuji začínajícím začínajícím rekurentům, protože je snadnější se učit. Oni také nabízejí více point-and-shoot přístup.

Luk

Karch doporučuje začínajícím začínajícím 30-lb. Opakujte luk s délkou remízy, která odpovídá lučištníkovi. Hmotnost luku se vztahuje k síle potřebné k tomu, aby se tah skočil zpět do kotevního kotevního bodu, kde se ruční struna dotkne rohu úst nebo tváře. Délka tahu je vzdálenost, kterou musí řetězec cestovat z klidu do úplného tahu v kotevním bodě, a měří se tak, že se vzdálenost ramena lučištníka oddělí a dělí se o 2,5.

Šipky

Šipky jsou k dispozici s hřídeli ze dřeva, hliníku nebo uhlíkových vláken s krutým peřím nebo plastovým fletchingem. Šipky ze dřeva jsou nejméně nákladné ze tří typů a jsou vhodné pro začátečníky. Tuhost nebo hřbet šípu je třeba přizpůsobit hmotnosti luku, aby se zajistila přiměřená pružnost při spuštění. Podívejte se pozorně na jakékoliv zpomalené video šipky v letu a všimnete si, že se ohýbá kolem středu stoupačky rekurze a pak se k němu přitahuje bok po boku na cestě k cíli. Šipky ze dřeva s opravdovým peřím fletching poskytují nejvíce odpuštění novým lučištníkům.

Ochrana

Vytažením lučního řetízku působí na špičky lučištních prstů velký tlak. Z tohoto důvodu většina lukostřelců používá koženou nebo syntetickou rukavici nebo chránič prstů. Rukavice nebo úchytky také umožňují, aby řetězec sklouzl špičky prstů a zajistil hladší uvolnění. Při spuštění šipky se v lučištní ruce lehce otáčí luk, což způsobí, že se struny dotknou předloktí luku ruka. Mnoho lukostřelců se rozhodne nosit ochranný kožený chránič, který chrání vnitřní předloktí před touto zarážkou.

Varování

Lukostřelba může být nebezpečným sportem, pokud neprovedete odpovídající bezpečnostní opatření. Vždy se ujistěte, že prostor mezi lučištníkem a terčem je čistý, cílový podkladový materiál — pěna nebo sláma — je vhodný pro zastavení šípu a oblast za cílem je jasná.