Může jíst hrach nebo squash jako první jídlo způsobit těžkou zácpu u dětí?

Obsah vysoce vlákniny znamená, že jak hrach, tak squash by měly dělat zdravé první potraviny a neměly by mít za následek zácpu. To znamená, že když začínáte nějakou novou tuhou látku, nezapomeňte ji představit v intervalech při udržování tekuté výživy dítěte, abyste se vyhnuli komplikacím.

Známky zácpy

Vaše dítě by mohlo být zácpou, jestliže má drasticky méně nebo více střevních pohybů než obvykle, podle HealthyChildren.org. Podívejte se na stoličky s pečlivou konzistencí nebo s krví na nich. On může být zácpa, pokud je nadměrně nervózní nebo napětí více než 10 minut bez toho, aby mohl projít stolicí. Kromě toho může mít zácpa malé pocity citlivosti v břiše.

Hrach a squash

Při konzumaci tuků s vysokým obsahem vláken, jako je hrach a squash, by mělo vaše dítě vyhnout se zácpě a poskytnout nutriční výhody. Vysoký obsah vlákniny čerpá z vody, vyplňuje stolice, ale zároveň je měkký. Mrkve, sladké brambory, sladké polotovary, pařeniště a rutabagy by měly být stejně přínosné.

Představujeme tuhé látky

První potraviny by měly být naparovány nebo vařené, dokud nejsou měkké a pak budou opékané. Squash by se měl oloupat a nakrájet na kusy a všechny semena by měly být odstraněny. V této fázi je gastrointestinální systém vašeho dítěte jemný a připravený pouze pro snadno stravitelné potraviny, mateřské mléko nebo recept. Z tohoto důvodu byste měli zavést první jídla po jednom, s týdenní milostí mezi každou z prvních tří nebo čtyř potravin, zatímco budete sledovat reakci vašeho dítěte. Zavedení pevných látek – dokonce i správných pevných látek – příliš rychle může být příčinou zácpy.

Údržba kapalin

Při spouštění na pevných látkách je důležité udržovat příjem dítěte tekutinami. Pevná látka s vysokým obsahem vlákniny, jako je hrach a squash, musí být schopna čerpat spoustu vody, aby se mohla podílet na vytváření měkkých, ale podstatných stoliček. Pokud nemohou, může dojít k zácpě. S ohledem na tuto skutečnost zavedete první jídla dopoledne, aby nedošlo k narušení výživy prsu nebo láhve dítěte.

Zácpa u novorozenců může být důsledkem emočního rozrušení, takže nevážejte pevné látky na neochotné dítě a poskytněte spoustu úsměvů a povzbuzení v časných dávkách. Pohyb na pevné látky představuje velkou změnu v životě vašeho dítěte, takže krmení prsu a lahviček nejen pro výživu, ale také pro posílení pocitu pohodlí a znalosti.

Držte dítě šťastné