Prsa a jogging

Přestože jogging je vysoce účinná forma kardiovaskulárního cvičení, může mít negativní dopad na vaše prsa. Kromě toho, že způsobuje bolest a napětí, může ve skutečnosti vést k trvalému prohnutí tkání, které tvoří vaše prsa. Proto je zásadní, abyste při joggingu dodržovali preventivní opatření, abyste udrželi zdraví a vzhled vašich prsou.

Význam

Prsa obsahují převážně svalové tukové tkáně a jsou tedy náchylné k prohnutí. Spoléhají se na svaly na zádech, ramena a hrudník na podporu, stejně jako Cooperovy vazy – vláknité tkáně spojující prsa s hrudní stěnou. Činnosti, které vyžadují nadměrné odrazení, zvláště jogging, způsobují nadměrné namáhání těchto svalů a vazy.

Sagging

Kombinace nepřetržitého joggingu a gravitace způsobuje, že se podle sportovní kliniky zranění pohybují prsa nahoru a dolů a ze strany na stranu. To nejen vede k bolesti způsobené nadměrným pohybem, ale také vede k protahování vagínů Cooperova, což nakonec vede k poklesu prsou.

Svalové napětí

Během běhu musíte svaly horního těla kompenzovat další sílu nesoucí váhu generovanou pohybem prsů. To může vést k napětí a napětí v zádech a krku, svalové slabosti a prodloužení. Čím větší poprsí, tím větší je kývací pohyb a riziko svalové deformace.

Joggerova bradka

Ačkoli častější u mužů, joggerova bradavka se vyskytuje také u žen s menšími prsy. Je to kvůli konstantnímu tření způsobenému tričkem, který se otírá proti oblasti bradavek, a může vést k bolestivému pocitu podobnému pocitu tření. Bradavky jsou zvláště citlivé na tento stav v chladném a vlhkém počasí.

Aby se zabránilo propíchnutí, napětí svalů a bradavka, noste strukturovanou athetickou podprsenku při běhání. Ujistěte se, že správně padne, abyste co nejvíce eliminovali kolísání. Aplikujte vazelínu na bradavky nebo je pokryjte zinkem z oxidu zinečnatého, když se připravujete na jog, protože obě nabízejí stejnou účinnou ochranu proti běhounu.

Kromě nosení správné podprsenky během cvičení je také užitečné provádět cvičení, které posilují podpůrné svaly prsů, konkrétně záda, ramena a hruď, říká Shirley Archer v “Busting Out”. Cvičení, která tyto svaly tvoří, zahrnují Lžička s činky, činkou ležící řady a modifikovaným pushupem. Tyto cviky pomáhají zlepšit vzhled a perkiness prsou a udržet je v prohloubení.

Řešení

Úvahy