Jsou pinto fazole kompletní protein?

Fazole nejsou jako mnoho dalších bílkovin bohatých potravin: Podle ministerstva zemědělství USA mají dostatek vlákniny, vitamínů a minerálů, aby byly považovány za rostlinný a bohatý zdroj složitých sacharidů, zatímco jsou stále dostatečně vysoké v bílkovinách, aby se chovali jako Náhradou za maso, drůbež nebo mořské plody. Jedení pinto fazole, které jsou nejčastěji konzumované odrůdy fazole ve Spojených státech, pomáhá splnit vaše požadavky na bílkoviny při zachování celkového množství tuku, nasycených tuků a cholesterolu nízké.

1/4-šálek servírovaných vařených pinto bobů obsahuje 3,85 gramu bílkovin. To však není úplný protein. Pinto fazole – stejně jako všechny ostatní fazole kromě sójových bobů – mají vysokou koncentraci mnoha aminokyselin, které vaše tělo potřebuje, aby syntetizovaly důležité sloučeniny na bázi bílkovin, jako je tryptofan, isoleucin, valin a histidin, ale nemají Mají dostatek dalších aminokyselin, které dodávají tělu celkové bílkovinné potřeby.

Chcete-li, aby bílkovina, kterou získáte z pinto fazolí, byla kompletní, musíte zajistit, aby vaše strava obsahovala bohaté zdroje aminokyselin, které nedostávají pinto boby. Pokud pravidelně konzumujete produkty na bázi živočišného původu, jako je maso, drůbež, ryby, měkkýši nebo mléčné výrobky nebo jíte sóju nebo quinoa – jediné dva rostlinné zdroje kompletních bílkovin – již máte ve stravě kompletní bílkoviny. Pokud nechcete, můžete získat aminokyseliny pinto fazole nemají jíst celá řada celých zrn, ořechů, semen a produkovat po celý den.

USDA říká, že ženy potřebují každý den 5 až 5 1/2 unce vysoce bílkovinných potravin, zatímco muži potřebují asi 6 až 6 1/2 unce. 1/4-šálek servírovaných vařených pinto bobů se počítá jako 1 unce bílkovin a odpovídá obsahu bílkovin jednoho vejce, 1/2 unce ořechů nebo semen a 1 unce vařeného masa, drůbeže nebo mořských ryb. Kdykoli je to možné, Harvardská škola veřejného zdraví doporučuje konzumovat vařené fazole jako pintos místo červeného masa nebo zpracovaných masných výrobků.

Nemusíte jíst pinto fazole ve stejném jídle jako doplňkový zdroj bílkovin, abyste získali všechny aminokyseliny, ujišťuje Centra kontroly a prevence nemocí. Potřebujete jíst ve stejný den. Některé tradiční kombinace jsou spolehlivě chutné i zdravé. Vyzkoušejte celozrnné pinto fazole burrito nebo upečené vařené pinto fazole s rajčaty, bylinky a kořením a podávat je na hnědé rýži. Smíchejte pinto fazole do vařeného bulguru nebo ječmene pro obilný salát nebo promícháme do zeleninové polévky.

Obsah bílkovin Pinto Beans

Vytvoření kompletního proteinu

Odborné doporučení

Upevněte Pinto Beans do vaší stravy