Řepné šťávy a hubnutí

Červená řepa je obvykle pražená nebo vařená a jedená vařená, i když je můžete oholit surovou a přidat je do salátů. Surová řepa může být také vyrobena do čerstvé šťávy pomocí odšťavovače, extrakce živin z kořenové zeleniny. To umožňuje snadný způsob, jak konzumovat přínosy zdraví řepy. 1 šálku porce surové řepy dělá 1/2 šálku čerstvé řepné šťávy. Zatímco jste lepší než jíst cukrovou řepu než pití řepné šťávy, šťávy se mohou hodit do zdravé stravy.

Protože je přirozeně sladká chuť, nahrazení čerstvého řepkového džusu za sladký nápoj, jako je soda, může přispět ke snížení příjmu přidaného cukru, což může dlouhodobě pomoci při hubnutí. Jedna polovina šálky řepné šťávy má přes 9 gramů cukru na porci, zatímco 12 jednotek dávky cola má téměř 40 gramů přidaného cukru. American Heart Association doporučuje, aby neměl více než 100 až 150 denních kalorií pocházejících z přidaného cukru. Dieta s vysokým obsahem přidaného cukru může zvýšit vaše riziko přírůstku hmotnosti. Přidané cukry jsou považovány za prázdné kalorie, protože nemají žádnou jinou nutriční výhodu, zatímco přírodní cukry nacházející se v řepné šťávě jde ruku v ruce s důležitými minerály a vitamíny.

Odšťavňovače během procesu odšťavování extrahují všechny nerozpustné vlákniny z řepy, ale zachovávají rozpustné vlákno, zhruba polovinu celkového obsahu vlákniny. To znamená, že 1/2-šálek servírování řepné šťávy má 1,9 gramů vlákniny na jednu porci. Můžete také promíchat extrahovanou vlákninu s čerstvou šťávou, abyste získali plné 3,8 gramu vlákniny. Pokud tak učiníte, přidejte 1/2 šálku vody, aby se zjemnila struktura. Dietní vláknina se zvyšuje ve vaší stravě, což vám pomáhá cítit plnější a méně jídla, což vede k nižšímu příjmu kalorií, který pomáhá při hubnutí. Pravidelné podávání řepné šťávy vám poskytne 5 procent až 7,6 procenta doporučeného příjmu vlákniny, zatímco řepný džus s přidaným vláknem bude poskytovat 10 až 15 procent.

Leucin je aminokyselina, která je přirozeně přítomna v řepě. Může potenciálně pomoci snížit hladinu tuku v těle zvyšováním dostupnosti bílkovin a svalové hmoty. Ve studii, která byla publikována v čísle “Výživa” z roku 2006, vědci zjistili, že doplnění leucinu u dospělých krys vedlo k nižším procentům tělesného tuku, přestože nevedlo k nižší celkové tělesné hmotnosti. Vědci dospěli k závěru, že zatímco dlouhodobá lidská studie byla ještě zapotřebí, leucin pomohl snižovat celkové procento tělesného tuku, a to i při nízkých dávkách. Ale dosud není známo, zda právě konzumace leucinu ve vaší stravě má ​​stejné účinky.

Zelenina je důležitá pro zdravou a vyváženou stravu, která je nezbytná pro zdravou ztrátu váhy. 1/2-šálek pravidelné řepné šťávy se počítá jako 1/2 šálku zeleniny, takže vám pomůže splnit 2 až 3 šálky zeleniny doporučené denně USA Department of Agriculture. Zdravá a vyvážená strava, která je bohatá na zeleninu, vám pomůže dosáhnout vašich cílů o snížení tělesné hmotnosti, protože množství a kvalita jídla ve vaší stravě výrazně ovlivňuje vaši váhu, jak uvádí Harvardská škola veřejného zdraví. Strava, která obsahuje vaše plné zeleniny doporučení, je také klíčem k udržení ztracené váhy, takže vaše tvrdá práce není zbytečná.

Přirozeně sladké

Obsah stravovacích vláken

Možné přínosy leucinu

Vyšší příjem zeleniny