Mohu běžet s achilovou tendinitidou?

Achilová tendinitida způsobuje bolesti při běhu a je běžná u běžných běžců. Článek publikovaný v článku “Sportovní zdraví” v roce 2012 uvádí, že když běžíte, síla na Achilovské šlach je více než 12násobkem Vaší tělesné hmotnosti. Vzhledem k tomu je snadné pochopit, proč běh je typicky odrazován Achillovou tendinitidou a proč pokračovat v užívání může zhoršit stav.

Čas léčit

Jakmile budete mít zranění Achillovy šlachy, trvá dlouhá doba, než se šlacha léčí. Na rozdíl od svalů a dalších struktur těla, šlachy nemají mnoho krevních cév, které by jim přinesly živiny a kyslík, což zpomaluje proces hojení. Vzhledem k tomu, že Achilova tendinitida je důsledkem nadměrného užívání šlachy, pokračující běh dále zdůrazňuje poškozenou šlachu a zhoršuje stav. Běh může také zvyšovat otok kolem šlachy, který narušuje uzdravení.

Udělejte to sami

I když to může být frustrující, když nemůžete cvičit, odpočinutí šlachy je jediný způsob, jak se uzdraví. Postupujte podle pokynů svého lékaře. Mohla by vám doporučit, abyste používali nějaký spotřebič, jako je šálek na paty, který nosíte ve své botě, aby se snížilo napětí na šlach. Fyzikální terapie může být také užitečná, zatímco léčba šlachy léčí, terapeut může zavést jemné natahovací cviky nebo může masírovat šlach, aby se stala pružnější. Nezvyšujte své cvičení a nevracejte se do běhu, dokud neprojevíte od svého lékaře a terapeuta, nebo byste mohl znovu zranit Achilovu šlachu.