Mohu udělat push up po vykloubení ramen?

Vykloubení ramen je bolestivé zranění, které může být důsledkem sportovního sportu, automobilové nehody, pádu nebo kolize. V závislosti na stupni vaší dislokace existují cvičení na fyzickou terapii, která pomáhají při zotavení. Některé typy knoflíků jsou v rámci rehabilitace, protože získáváte sílu v rameni.

Po úrazu

Po vykloubení ramena musíte mít ortopedickou doktorku, která se vrátí zpět do správné polohy. To často dokáže fyzicky manipulovat s ramenem. Zranění a proces přemístění ramen může být bolestivé a oslabující, po které je třeba odpočinout zranění, zmrznout, stejně jako elektrickou stimulaci a tepelnou terapii. Během prvních 7 až 10 dnů není cvičení indikováno.

Fáze 1 Cvičení

Jakmile se začnete zotavovat z úrazu a bolest začíná ustupovat, můžete začít cvičení rozsahu pohybu. Patří mezi ně ramenní pokrývající ramena, kroužky ramen a kyvadlové pohyby. Při této fázi můžete přidávat cvičení posilující předloktí stisknutím gumové koule nebo izometrickým kontrakcí. Použijte elastickou odolnost, jako je Therabands nebo tubing, abyste napodobovali ramenní pohyby koleček tím, že zabalíte odporové zařízení za záda a tlačíte dopředu rukama. Obnova fáze 1 trvá přibližně 7 až 10 dní.

Fáze 2

Fáze 2 cvičení může začít, pokud nebudete cítit žádnou bolest během zotavení v tomto bodě. K těmto cvičením patří zvedání závaží bez světla a vycvaknutí. Předtím, než uděláte standardní kliky, měli byste začít tím, že provedete stěnové kliky. Toto cvičení vyžaduje, abyste stáli asi 18 centimetrů od stěny a položili si ruce nahoru na výšku ramen. Ohnout lokty, takže brada je asi 2 až 3 centimetry od zdi. Narovnejte ruce a vraťte se do výchozí pozice. Dělejte to 10krát, zbytek 30 sekund a opakujte set, pokud není žádná bolest. Po několika dnech, kdy jste se vyvíjeli na stěnu bez velkých nepohodlí, můžete vyzkoušet standardní pushup. Tato fáze může trvat 1 až 4 týdny

Fáze 3

Ve fázi 3 se přiblížíte návratu k normální funkci. Budou pokračovat cvičení budování síly, jako jsou kliky, a měli byste také zvedat závaží a udělat chinupy. Při práci s fyzickým terapeutem se můžete připravit na návrat k normální činnosti. Jakmile máte rameno na úrovni 80 až 90 procent síly a vytrvalosti, dosáhla jste solidního zotavení z rozložení ramen.